NAJWIĘKSZE NA ŚWIECIE TARGI KSIĄŻKI! FRANKFURT 19-24.10

27.10.2016
Targi Książki Frankfurt

Historia targów książki we Frankfurcie nad Menem sięga średniowiecza. To właśnie tutaj w XV wieku  Johannes Gutenberg wynalazł druk. Współcześnie miasto stało się ważną stolicą literatury. Obecnie impreza we Frankfurcie jest największą w swojej branży na świecie!

Od lat targi organizowane są w październiku. Tegoroczna impreza to już 68 Międzynarodowe Targi Książki Frankfurt. Trwały od 19 do 23 października. W ciągu tych czterech dni swoją ofertę zaprezentowało 7100 wystawców ze 100 krajów. Gościem honorowym w tym roku była Holandia i Flandria.

Targi robią wrażenie! Wystawcy zajmują osiem wielkich hal, można na nich zobaczyć książki z całego świata i wziąć udział w szeregu imprez towarzyszących. To bardzo inspirujące wydarzenie, bo daje nadzieję, że jednak ludzie kochają czytać i wydawać książki. Bardzo szeroka oferta i jej odmienność sprawiają, że można poczuć się jak dziecko w sklepie z zabawkami! J  Książki z Brazylii, Chin, Japonii czy Indonezji to prawdziwe arcydzieła – odmienne od rodzimej stylistyki, dopracowane w najmniejszym szczególe unikatowe egzemplarze. To nie tylko literatura, ale także design z najwyższej półki!

Polska oczywiście była reprezentowana na tym najważniejszym wydarzeniu branży wydawniczej na świecie. Na naszym narodowym stoisku zaprezentowało się 44 wystawców. Poza nowościami wydawniczymi, pokazano książki nominowane do nagród, m.in. Nagrody Literackiej NIKE czy Paszportów „Polityki″. Na specjalnej wystawie przedstawiono najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży.

Zobaczcie naszą fotorelację z tego wydarzenia!

Targi Książki Frankfurt

Targi Książki Frankfurt

Targi Książki Frankfurt

Zapisz

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora