Nora Roberts – setki wydanych książek. Dlaczego nie nudzi się czytelnikom?

17.07.2017

Nora Roberts to jedna z najbardziej płodnych pisarek na całym świecie. Jej pierwsza powieść została opublikowana w 1981 roku i od tamtej pory pisze  nieprzerwanie. Skąd bierze pomysły na tyle historii? Jej powieści trafiają na listy bestsellerów. Dlaczego nie nudzi się czytelnikom?

 

Mieszanka gatunków

Mąż Shelby – Richard zginął w tajemniczym wypadku, a zrozpaczona żona zaczyna porządkować jego rzeczy. Okazuje się, że solidna podstawa, na której zbudowali oni swoje małżeństwo była tylko iluzją zręcznie utkaną przez męża. Nic nie było prawdziwe, łącznie z brylantem w pierścionku zaręczynowym. Richard był zwykłym oszustem, który zwodził nie tylką swoją ukochaną.

Książki, które wychodzą spod pióra Nory Roberts to zawsze połączenie kilku gatunków. Najnowsza powieść ,,Kłamca” to thriller z dość wyraźnie zaznaczonym wątkiem miłosnym. Nora Roberts jest prawdziwą mistrzynią w tworzeniu opowieści gdzie losy dwojga bohaterów splatają się w czasie tragicznych dla nich wydarzeń. Dobrze radzi sobie zarówno z poprowadzeniem historii sensacyjnej, gdzie do samego końca nie wiemy kim tak naprawdę był mąż Shelby – Richard, umieszcza w niej mnóstwo napięcia, zwrotów akcji i wydarzeń przez  które czytelnik drży o losy bohaterów. Odnajduje się też jednak w romantycznej historii, która oferuje mnóstwo uniesień, romantycznych zachwytów i wypieków na policzkach podczas czytania.

Przemyślane miejsce akcji

Shelby wraca do swojego rodzinnego miasteczka i to właśnie tutaj autorka umieszcza akcję swojej powieści. Małe miejscowości chyba w każdym państwie na świecie charakteryzują się tym, że tutaj każdy każdego zna, a najcenniejszą kartą przetargową są większe i mniejsze plotki. Bohaterka powraca do swojej rodziny i przyjaciół, oprócz dręczących ją demonów i aktualnych kłopotów musi zmierzyć się też z niechęcią osób, które przed laty zraniła.

Lekki, plastyczny język

Książki Nory Roberts nie są powieściami, które znacząco zmieniają nasze życie. Mają one za zadanie po prostu umilić wolny czas i wykonują je znakomicie. Kolejną zaletą, która być może odpowiada na pytanie dlaczego autorka jest tak poczytna może być lekki i plastyczny język, którym się posługuje. Nie brak mu wdzięku, jej powieści po prostu szybko się czyta, nie męczą, a wprost przeciwnie – można się przy nich zrelaksować. Do tego działa na naszą wyobraźnię i przenosi nas w górskie krajobrazy, gdzie królują szumiące strumyki i przenikliwie czyste powietrze. Jej powieść staje się dzięki temu idealną lekturą na lato.

Autor

Klaudia Kasznicka
Klaudia Kasznicka
Czyta codziennie, choćby tylko kilka stron. Nie gardzi żadnym gatunkiem, czyta wszystko! Prowadzi bloga, a pisanie o książkach, początkowo by pamiętać o przeczytanych pozycjach, z czasem przerodziło się w jej pasję.
Artykuły autora