Nowa Jadłonomia, Marta Dymek

27.06.2017

Wprowadź do swojego menu więcej dań z roślin z książką Nowa Jadłonomia Marty Dymek

Warzywa i owoce są zdrowe i warto je jeść – to hasło wpajano nam już od najmłodszych lat. To prawda, najnowsze badania naukowe potwierdzają, że spożywanie niektórych roślin pozytywnie wpływa na nasz organizm przez ich antynowotworowe działanie. Warto wprowadzić do swojego jadłospisu jak najwięcej potraw z roślin, aby czuć się lekko, dbać o zdrowie i sylwetkę.

Roślinne przepisy na każdą porę

Marta Dymek to autorka kultowego już bloga. Jej pierwsza książka – Jadłonomia okazała się ogromnym sukcesem. Prowadzi swój program kulinarny na kanale Kuchnia+ Zielona rewolucja Marty Dymek. Czemu jej przepisy są tak rozchwytywane?

W książce Nowa Jadłonomia prezentuje nam kilkanaście propozycji dań na absolutnie każdą porę dnia. Są tutaj więc pyszne śniadaniowe pasty, małe i większe dania z roślin pod wszelkimi postaciami, duży wybór zup, deserów czy napojów. Ta różnorodność sprawia, że absolutnie każdy znajdzie w tej książce kucharskiej coś dla siebie i być może przekona się do zjedzenia czegoś bez mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego.

Pomysłowe zamienniki

Podoba mi się fakt, że znajdziemy tu przepisy na wiele znanych potraw, ale w nowym, roślinnym wydaniu. Sama z całą pewnością nie wymyśliłabym nuggetsów z boczniaków zamiast kurczaka. To musi być pyszne, a jednak nowatorskie i miłe urozmaicenie w menu. To samo z paprykarzem z kaszy jaglanej w zastępstwie ryb.

Smaki z całego świata

Marta Dymek w Nowej Jadłonomi proponuje nam dania z całego świata. Udowadnia, że użycie odpowiednich przypraw sprawia, że potrawy zyskują całkowicie nowego wyrazu i charakteru. Przekonuje do nieoczywistych połączeń smakowych.

Piękne wydanie

Kto jeszcze nie jest przekonany do Nowej Jadłonomi musi wiedzieć, że została bardzo estetycznie i porządnie wykonana – będzie się po prostu dobrze prezentować na półce. Każdy przepis zawiera dużą fotografię oraz kilka słów na temat pochodzenia danej potrawy i użycia możliwych zamienników zamiast niektórych produktów. Podsumowując, kuchnia roślinna ma wiele zalet. Warto wprowadzić ją do codziennego jadłospisu i korzystać z różnorodnych i nietypowych połączeń Marty Dymek.

Autor

Klaudia Kasznicka
Klaudia Kasznicka
Czyta codziennie, choćby tylko kilka stron. Nie gardzi żadnym gatunkiem, czyta wszystko! Prowadzi bloga, a pisanie o książkach, początkowo by pamiętać o przeczytanych pozycjach, z czasem przerodziło się w jej pasję.
Artykuły autora