O ŻYCIU, PODŚWIADOMOŚCI I ISTNIENIU CZYLI KSIĄŻKI KSIĘDZA JANA KACZKOWSKIEGO I DR JOSEPHA MURPY

27.03.2018

Wiosna. Jeszcze jej nie widać, ale z pewnością już do nas idzie. Przyroda budzi się powoli do życia. Jednocześnie to też czas Wielkiego Postu i Wielkanocy. Z jakiej strony by patrzeć wszystko to symbolizuje nowe początki, a więc warto zadumać się na swoim życiem, tym co można jeszcze w nas zmienić i wraz z cieplejszymi promieniami słońca zacząć pracować nad sobą.

mam-pewnosc-istnienia-tamtego-swiata-najwazniejsze-mysli-ksiedza-jana-w-iext52354887

Mam pewność istnienia tamtego świata to zbiór najważniejszych myśli księdza Jana Kaczkowskiego. Jego wypowiedzi, które wycięto z wywiadów, jego vloga, książek. O chorobie, Bogu, cierpieniu, śmierci. To książka, której po prostu nie można przeczytać tylko raz. Nad nią trzeba się głęboko pochylić, przetrawić każde słowo, zadumać się. Słowa księdza Jana mają szansę trafić do każdego, ponieważ nie zwraca się tylko do osób wierzących. Jego powołaniem było zmuszenie ludzi do refleksji nad sobą i wiarą w Boga. Prowadził zupełnie inny model kapłaństwa niż najczęściej spotykany. Swoim dosadnym językiem, poglądami na temat śmierci czy choroby łamał konwenanse i bariery. Jego wypowiedzi często wywołują śmiech przez łzy. Niech  jego świadectwo  nie zmarnuje się i poruszy jak najwięcej osób.

d895193

Sztuka afirmacji. Uwolniona potęga podświadomości dr Josepha Murphyego to książka, którą powinniśmy przerabiać przez rok. Autor chce uświadomić w niej jak ogromna siła drzemie w każdym człowieku i ma dla nas zadania do wykonania na każdy tydzień. Czasami wystarczy tylko uwierzyć w swój sukces. Pokazuje na przykładach zwykłych ludzi jak afirmacje i głęboka wiara odmieniły ich życie. Książka ta jest naszpikowania afirmacjami na każdy okres naszego życia i na różnorodne problemy jakie nas spotykają.  Wiele zależy od naszego nastawienia, często ci, którzy wierzą w powodzenie swoich spraw mają w życiu szczęście, natomiast pesymistom zawsze pod górkę. Może warto uwierzyć w siebie i drzemiącą w nas siłę?

Ludzie mają różne podejście do wszelkich poradników i lektur opisujących poglądy na świat innych osób. Twierdzą, że przeczytanie jednej książki nie zmieni ich świata. Z pewnością nie zmieni, jednak jeśli znajdzie się w niej chociaż jedno zdanie, które przykuje naszą uwagę, sprawi, że zaczniemy myśleć o jego znaczeniu to wtedy jest to już książka wartościowa. Dlatego myślę, że każdy pretekst – wiosna, Wielki Post czy jakakolwiek inna pora jest idealna na przeczytanie najważniejszych myśli księdza Jana Kaczkowskiego czy poradnika dr Josepha Murphy.

Autor

Klaudia Kasznicka
Klaudia Kasznicka
Czyta codziennie, choćby tylko kilka stron. Nie gardzi żadnym gatunkiem, czyta wszystko! Prowadzi bloga, a pisanie o książkach, początkowo by pamiętać o przeczytanych pozycjach, z czasem przerodziło się w jej pasję.
Artykuły autora