OGARNIJ SIĘ NA WIOSNĘ I ZRÓB PORZĄDEK ZE SWOIM ŻYCIEM

07.03.2019

Za oknem jest niemal wiosennie, kalendarzowa wiosna też już się zbliża, czas więc na… wiosenne porządki! Nie będziemy jednak sprzątać szaf, piwnic i strychów. Będziemy robić porządki w swoich głowach i życiu. Dowiesz się, jak niewiele trzeba, aby twoje życie stało się pasmem sukcesów i szczęścia. Wystarczy dojrzeć biedronkę na źdźble trawy, cieszyć się z małych osiągnięć, lub po prostu… napić się wina 😉 Zaczynajmy więc!

Po pierwsze – od czego zacząć?

Czekasz na wenę i motywację, która popchnie Cię do działania? To uważaj, bo możesz czekać w nieskończoność. Jeff Haden twierdzi bowiem, że motywacja pojawiająca się jak grom z jasnego nieba to mit. Prędzej wygrasz w totka, niż się jej doczekasz. „Motywacja nie jest czymś, co można mieć. Motywacja jest czymś, co bierze się z Ciebie automatycznie, z dobrego samopoczucia, kiedy odnosisz małe sukcesy”.

Haden bada ograniczenia, które stoją na przeszkodzie do osiągnięcia sukcesu. Według niego każdy ma potencjał do zrealizowania swoich marzeń. Dlaczego więc nie wszystkim się to udaje? Właśnie dlatego, że marnują czas w oczekiwaniu na ów impuls. Autor proponuje skuteczną (według siebie) taktykę, dzięki której utrzymasz stały poziom zaangażowania w realizację planów.

Kiedy przeczytasz „Mit motywacji” już nigdy więcej nie będziesz siedzieć bezczynnie w oczekiwaniu na przypływ inspiracji. Zamiast tego małymi krokami zaczniesz samodzielnie jej szukać!

Po drugie – znajdź w tym radość!

Pierwszy krok zrobiony, czas na kolejny. Aby nie stracić zapału, warto nauczyć się czerpać radość z osiąganych sukcesów. Jocelyn De Kwant ma na to receptę – uważność. Dzięki jej poradom nie wpadniesz w rutynę, nie będziesz mieć uczucia, że twoje życie ogranicza się do odhaczania kolejnych punktów na liście zadań. Na drodze do sukcesu znajdziesz czas dla siebie, nauczysz się dostrzegać otaczający cię świat. Już więcej nie przejdziesz obojętnie obok kropli rosy na trawie.

Razem z Jocelyn De Kwant i jej poradnikiem (a może lepszym określeniem jest zeszyt ćwiczeń?) osiągniesz stan zen, jednocześnie nie zbaczając z drogi do sukcesu. W środku „Creative flow” znajdziesz 365 zadań do wykonania, które nauczą cię uważnego życia. Są wśród nich m.in. zrobienie rysunku techniką 5-letniego dziecka, wzięcie prysznica po ciemku lub obserwowanie powieszonego na zewnątrz prania. Tak więc rusz się z kanapy, wyjdź na spacer i pozaglądaj sąsiadom na balkony, a droga do szczęścia stanie przed tobą otworem. 😉

Po trzecie – co zrobić, żeby nic nie robić i być szczęśliwym

Można zacząć zmieniać swoje życie, zrobić w nim porządek i cieszyć się z dobrze wykonanego zadania. A można też… nie robić zupełnie nic i też być szczęśliwym JTak radzi Pani Bukowa, mistrzyni „nicnierobienia”.

Jeśli ją znasz, przedstawiać ci jej nie trzeba. Jeśli jej nie znasz, koniecznie musisz ją poznać! Nikt bowiem lepiej nie pokaże ci, jak cieszyć się życiem, nie zmieniając w nim absolutnie nic. Jeśli kiedykolwiek dopadły cię wyrzuty sumienia, ponieważ nie biegasz maratonów, nie pijesz koktajli z ekologicznego jarmużu i nie układasz ubrań w szafie według kolorów, po tej książce nigdy więcej się to nie stanie. Dowiesz się, co zrobić, aby być zadowolonym z życia – takiego, jakim jest. Przy okazji uwolnisz swoją pomysłowość i będziesz świetnie się bawić.

„Weź się ogarnij” to zestaw 111 ćwiczeń, dzięki którym twoje „nicnierobienie” zyska niemal naukową podbudowę. Wykonując je będziesz nie tylko świetnie się bawić, ale też zjesz tonę pizzy, wypijesz litry wina i pooglądasz wszystkie zaległe seriale. Obowiązkowa pozycja na chandrę i poprawę humoru, kiedy życie wymierza ci coraz mocniejsze kopniaki.

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Jeff Haden „Mit motywacji”. Przeł. Kaja Gucio. Marginesy. Warszawa 2019.

Jocelyn De Kwant „Creative flow. Rok uważnego życia”. Przeł. Agata Trzcińska-Hildebrandt. Buchmann. Warszawa 2019.

Pani Bukowa „Weź się ogarnij. Ćwiczenia dla ogarniętych inaczej”. Flow Books. Kraków 2019.

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora