OLGA I OSTY, AGNIESZKA HAŁAS

17.04.2016
olga i osty

Agnieszka Hałas to autorka fantasy, z wykształcenia biolog, z zawodu tłumacz. Pochodzi z Lublina, mieszka i pracuje w rodzinnym mieście. Od stycznia 2011 r. kieruje działem literackim magazynu Esensja. Jest autorką opowiadań, wierszy i książek. Jej twórczość utrzymana jest w mrocznej, baśniowej stylistyce. Pisarka hobbystycznie gromadzi informacje dotyczące magii, mitów i baśni, a także alchemii oraz trucizn. Z informacji tych korzysta pisząc książki. Jak sama o sobie mówi, nie wierzy ani w czary, ani w demony, nie uprawia także magii 😉 Jednak fantastykę, baśnie i mity kocha już od dzieciństwa. Do jej ulubionych książek należą baśnie Andersena i Opowieści z Narni.

Olga i osty” – kolejna powieść Agnieszki Hałas – toczy się na pograniczu dwóch światów – szarej rzeczywistości i baśniowego świata jak ze snu. We śnie wszystko jest możliwe, ale sen rządzi się swoimi prawami i nie zawsze wszystko idzie tak jak byśmy chcieli. Bohaterka wnikając coraz bardziej w czarodziejską krainę porównuje ją do świata Alicji, Krainy Oz czy Narnii. Nowo poznane osoby przypominają jej  bohaterów z krainy Muminków. Każdy znajdzie w Zaświecie bajkowe światy ze swojego dzieciństwa.

W książce autorka ściera szary, nowoczesny świat z prostym, choć czarodziejskim życiem w krainie pełnej dziwnych stworów i postaci z dziecięcych snów.  Tych bajkowych i tych strasznych.

„Olgę i osty” czyta się jednym tchem. Z przyjemnością wchodzimy z Olgą w Zaświat każdego poranka. Szarobure, monotonne i pozbawione nadziei życie w Lublinie, do którego Olga wraca z wyimaginowanej krainy, też jest nam bliskie… Znamy je, bo i w naszej rzeczywistości są ludzie na zakręcie, zagubieni w szarej mgle codzienności.

Jak zmieni życie Olgi nowy pracodawca czarodziej, czy tajemnicza Królowa Ostów? Każdy musi doczytać sam.

 

Olga i osty,

Agnieszka Hałas

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora