OPTYMISTYCZNE I „OSOBLIWE SZCZĘŚCIE ARTHURA PEPPERA”

14.08.2016
Osobliwe szczęście Arthura Peppera

Osobliwe szczęście Arthura Peppera” to debiut literacki Phaedry Patrick. Autorka książki studiowała sztukę i marketing. Zawodowo zajmowała się organizowaniem festiwali filmowych, była menedżerem komunikacji, wykonywała także artystyczne witraże. Obecnie zajęła się pisaniem na pełny etat. Przed wydaniem powieści napisała szereg opowiadań, za które otrzymała nagrody.

Historia Arthura Peppera to bardzo optymistyczna i ciepła książka. Czyta się ją z prawdziwą przyjemnością. Nie jest to kryminał, w którym poznajemy przyprawiające o dreszcz ciemne strony natury ludzkiej, ani dramat czy romans, w których bohaterowie walczą ze sprzecznymi uczuciami. To opowiadanie o zwykłym życiu. Książkę czyta się spokojnie, bez skrajnych uczuć, ale cały czas z lekkim uśmiechem na twarzy, ponieważ główny bohater i jego przygody od razu wzbudzają naszą sympatię.

Arthur ma 69 lat i prawie rok temu stracił żonę. Bardzo długo przeżywa rozstanie z wieloletnią partnerką. Ze stresem radzi sobie wprowadzając do życia rutynę i zwyczaje, które powtarza codziennie. Skrupulatnie pilnuje harmonogramu swojego dnia i nie znosi odstępstw od reguły. Namawiany przez rodzinę decyduje się wreszcie na przekazanie rzeczy żony organizacji charytatywnej. Podczas pakowania ubrań Miriam w jednym z jej butów odnajduje bransoletkę, której nigdy wcześniej nie widział…

Niespodziewane odkrycie powoduje, że Arthur zmienia swoje życie. Podejmuje działania, na które nigdy wcześniej by się nie zdecydował. Momentami sam siebie zaskakuje, odkrywa w sobie cechy, których się nie spodziewał. Poznaje nowych ludzi, przyjaciół, odnawia kontakt z dziećmi – Lucy i Danem. Przede wszystkim na nowo zaczyna cieszyć się życiem.

Zabawne przygody siedemdziesięciolatka to książka na kilka przyjemnych, relaksujących wieczorów. Zdecydowanie polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora