OSTATNI TOM SERII „CMENTARZ ZAPOMNIANYCH KSIĄŻEK” ZAFÓNA!

31.10.2017

Carlos Ruiz Zafón stworzył wyjątkowy cykl książek, który nie ma sobie równych w świecie literatury. Ich swoisty klimat, aura tajemniczości i niepowtarzalni bohaterowie sprawiają, że gdy zacznie się czytać, całym sobą wnika się w ten fikcyjny świat i na długie godziny zapomina o czymkolwiek innym!

W październiku ukazał się „Labirynt duchów”, czwarty i zarazem finałowy tom serii. Wszystkie część rozgrywają się w mrocznej Barcelonie, która na kartach powieści pełna jest ciemnych zaułków, porzuconych ruin, niebezpiecznych uliczek, niezwykłych mieszkańców i magii. Każdy tom to niesamowita opowieść, która skupia się na innym z bohaterów, których poznaliśmy w pierwszym tomie „Cień wiatru”.

cien-wiatru-b-iext44136402

Pierwsza część opowiadała o losach Daniela Sempere, synu właściciela księgarni Sempere & Synowie, którego ojciec z okazji 10 urodzin zaprowadza do tajemnego miejsca jakim jest Cmentarz Zapomnianych Książek. Chłopiec ma wybrać jedną książkę, której stanie się od tej pory opiekunem. Daniel sięga po „Cień wiatru” autorstwa Juliana Caraxa. Od tej pory ulega fascynacji pisarzem i dąży do zdobycia o nim jak najwięcej informacji. Skutkuje to szeregiem tragicznych wydarzeń i odmienia jego życie na zawsze.

gra-aniola-b-iext44136902

Gra anioła” to historia młodego pisarza Martina Davida, który od dziecka był zakochany w książkach. Traktuje je jak swoich przyjaciół. Jednak jego ojciec zabrania mu czytać, uważa bowiem, że czytanie to marnowanie czasu i kiedy nakrywa chłopca na tej czynności wymierza mu okrutne kary. Martin doświadcza szeregu przykrych wydarzeń, aż pewnego dnia otrzymuje od wydawnictwa ofertę napisania książki jakiej jeszcze nie było. W zamian ma otrzymać fortunę… Wspiera go księgarz Sempere poznany w pierwszym tomie.

wiezien-nieba-b-iext44136385

W tomie trzecim „Więzień nieba” wracamy do postaci z pierwszego tomu – Fermína Romero de Torres, przyjaciela Daniela Sempere, którego tutaj mamy okazję lepiej poznać. Intrygujący, barwny bohater, nie chce zdradzić swojej przeszłości, ale jak to czasem bywa, przeszłość sama go odnajduje i Fermín postanawia ujawnić wreszcie mroczne sekrety swojego życia.

labirynt-duchow-w-iext50929913

Tak docieramy do nowego, czwartego tomu. „Labirynt Duchów” skupia się na postaci Mauricio Vallsa, którego Fermín poznał podczas pobytu w więzieniu. Mauricio pełni funkcję ministra kultury i na początku powieści znika w tajemniczych okolicznościach. Śledztwo prowadzi barwna para – piękna i tajemnicza Alicja Gris oraz były policjant kapitan Vargas. Zawiłe śledztwo to główny, ale nie jedyny wątek powieści. W książce poznamy także dalsze losy Daniela i Fermina. Młody Sempere będzie próbował przede wszystkim rozwikłać tajemnicę swojego dzieciństwa i matki, której nie potrafi sobie przypomnieć. Ostatni tom Cmentarza Zapomnianych Książek powoli ujawnia tajemnice bohaterów, rozwiewa mroki i sekrety, które pisarz umieścił w poprzednich częściach. Cała seria to prawdziwa czytelnicza uczta i przygoda.

„Labirynt Duchów” kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora