PO SZALEŃSTWACH NA GÓRSKIM STOKU, CZAS NA ZIMOWĄ HERBATĘ I KSIĄŻKĘ!

23.01.2018

W powietrzu unosi się zapach pomarańczy, imbiru i cynamonu. Trzymasz w ręku gorący kubek, siedzisz w wygodnym fotelu, a niedawne wyczyny na desce czy nartach napełniają Cię dumą i  satysfakcją. Jeszcze wciąż przed oczami masz piękne, zimowe krajobrazy, które wreszcie zafundowała nam zima. Teraz nadszedł jednak czas, by odpocząć. Sprawdź co warto przeczytać!  

stalosie

Na pewno coś lekkiego i wesołego! „Stało się” Magdaleny Kuydowicz to komedia kryminalna w stylu Joanny Chmielewskiej, która potrafiła lekko i z humorem pisać o największych zbrodniach. Bohaterką książki jest Matylda Kwiatek, dziennikarka telewizyjna. W tajemniczych okolicznościach ginie jej kochanek, dookoła zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a pewnego dnia szef bez powodu wyrzuca ją z pracy. Wtedy główna bohaterka postanawia wraz z przyjaciółką wyjechać na wczasy odchudzające nad morze. Dziewczyny planują oderwać się od stresów, ale na miejscu natykają się na serię zagadkowych morderstw. W Matyldzie odzywa się instynkt reporterki! Zagadkę rozwiązuje wspólnie z przyjaciółką i zauroczonym nią porucznikiem Kudełką…

Hilsenrath _ Fuck America _ m

Fuck America” Edgara Hilsenratha to również książka przesycona humorem, choć mocno zabarwionym ironią. To słodko-gorzka opowieść o Ameryce, jej kulturze i społeczeństwie. Ameryka przedstawiona jest tutaj z perspektywy żydowskiego imigranta, który w latach pięćdziesiątych XX wieku w Nowym Jorku próbuje odnaleźć się wśród obcych. Jego każdy dzień polega na zdobyciu ciepłego posiłku, pieniędzy na bilet autobusowy i dach nad głową. Każdą wolną chwilę spędza w kafejce, w której pisze autobiograficzną powieść o życiu w getcie. Jego nadzieje zderzają się z brutalną rzeczywistością.

i-jestes-moja-helen-klein-ross

Jesteś moja” Helen Klein Ross to wyjątkowo przejmująca historia! Bohaterką książki jest Lucy. Kobieta robi karierę w agencji reklamowej, żyje w szczęśliwym związku. Z wyjątkiem dziecka ma właściwie wszystko o czym marzy. Pod wpływem impulsu porywa czteromiesięczną dziewczynkę pozostawioną przez chwilę bez opieki w domu handlowym. Wychowuje ją jako swoją córkę, licząc, że prawda nigdy nie wyjdzie na jaw. Jej marzenie spełnia się, jednak cały czas żyje w kłamstwie obawiając się, że jej sekret zostanie odkryty. Obdarza dziecko wielką miłością, ale czy można ją zrozumieć i wybaczyć krok, który unieszczęśliwił wiele osób? Książka pełna trudnych decyzji i dylematów moralnych!

T279823

Jeśli masz ochotę na poruszającą, tchnącą niespokojną atmosferą i pełną emocji powieść, weź ze sobą na ferie „Córki latarnika” Jean Pendziwol. To historia dwóch kobiet. Elizabeth, która straciła wzrok, ale jej umysł wciąż pozostał bystry oraz Morgan – nastolatki, która wyrok za popełnienie przestępstwa odpracowuje w domu spokojnej starości, w którym przebywa Elizabeth. Kobieta swój czas wypełnia muzyką i rodzinnymi wspomnieniami. Kiedy odnajdują się prywatne dzienniki zmarłego ojca Elizabeth, Morgan czyta je dla niej. Nagle przeszłość staje się teraźniejszością! Co może z tego wyniknąć?

Lot_nisko_nad_ziemia

Lot nisko nad ziemią” Ałbeny Grabowskiej to trzymająca w napięciu opowieść o Weronice, w której szczęśliwym życiu zaczynają się pojawiać kłopoty. Z mężem Sławkiem starają się o dziecko, jednak mimo upływu lat nie zostają rodzicami. Kolejny cios to śmierć bliskiej osoby. Świat bohaterki rozsypuje się, musi więc stworzyć nowy. Czy jej się to uda? Powieść o życiu, marzeniach, szczęściu i rozpaczy współczesnej kobiety. Świetna lektura aż do zaskakującego zakończenia!

krzysztof-jackowski-jasnowidz-na-policyjnym-etacie-w-iext52242476

A na koniec coś mega ciekawego! Książka do pochłonięcia w jedno popołudnie. Opowiada o Krzysztofie Jackowskim, który wielokrotnie pomógł policji w rozwiązaniu trudnych spraw. Policja twierdzi, że nie współpracuje z jasnowidzami, naukowcy uważają, że telepatia nie istnieje, a dla kościoła to diabelska sztuka. Jednak Krzysztof Jackowski rozwiązał setki spraw i przez lata gromadził dokumentację, która jest na to dowodem. W książce znajdziecie historie zaginięć i morderstw znane z telewizji i prasy. „Krzysztof Jackowski. Jasnowidz na policyjnym etacie” Krzysztofa Janoszki to bardzo ciekawa i wciągająca lektura!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora