PREMIERA mrocznej elfickiej fantasy| „Następca tronu”, Holly Black

26.04.2023

Premiera „Następcy tronu” to wydarzenie wyczekiwane przez zarówno nastoletnich, jak i dorosłych fanów fantasy young adult. Jej najnowsza książka jest jednocześnie początkiem nowej serii, jak i swoistą kontynuacją trylogii „Okrutny książę”. Będzie mroczniej!

Fantastyczna Holly Black – kim jest, jak pisze

następca tronu holly blackHolly Black od ponad dwóch dekad zbiera pochwały krytyków i dostarcza niesamowitych wrażeń czytelnikom. Jej bibliografia jest bardzo różnorodna. Znajdziemy w niej komiksy, krótkie książki do 100 stron, pełne powieści pojedyncze i te w seriach.

Holly Black podbiła serca miłośników elfickich światów w każdym wieku. W swoich utworach odmienia fantastykę we wszystkich przypadkach. Mamy baśń, young adult (od trzynastego roku życia), romans, urban fantasy, powieści dla dorosłych. Umiejętnie miesza wątki i „tropy” charakterystyczne dla różnych gatunków.

Jej „Kroniki Spiderwick” wprowadzają dzieci w świat literatury fantastycznej, a bestsellerowa seria „Okrutny książę” – prowadzi już nastolatki (i dorosłych) w coraz bardziej skomplikowane fantastyczne światy.

„Następca tronu” – kontynuacja trylogii, początek dylogii

Trylogia OKRUTNY KSIĄŻĘ – ZŁY KRÓL – KRÓLOWA NICZEGO jest serią klasycznego przygodowego fantasy, pełną baśniowości, z mocnymi wątkami przygodowymi i romansowymi. Opowiada historię sióstr, które zostają porwane do świata elfów – Elfhame. W pierwszym tomie Jude próbuje odnaleźć się na dworze i w relacji z Cordanem. W drugim, Cordan zostaje królem. A w trzecim, Jude uzyskuje tytuł królewski, zostaje wygnana, musi ratować siostrę, a jednocześnie… w świat szykuje się do wielkiej wojny.

„Nie ma sensu walczyć, jeśli nie zamierzasz zwyciężyć.”
Holly Black, Okrutny książę

„Następca tronu” zaczyna się 8 lat po wydarzeniach z „Królowej Niczego”. Jude i Cordan razem panują nad krainą Elfhame, a młodzieniec Dąb (następca tronu) wyrusza na niebezpieczną misję. Próbuje powstrzymać armię potworów Nory (zdetronizowanej władczyni Zębatego Dworu).
Najnowsza książka Holly Black kontynuuje więc historie ze świata elfów, jednocześnie rozpoczynając nową, mroczniejszą dylogię.

Wymienioną książkę kupisz w wybranych salonach Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Następca tronu, Holly Black, Jaguar 2023

znajdź button 2

Autor

Sara Pete
Sara Pete
Z wykształcenia polonistka i anglistka, która uważa, że język jest dla ludzi, a nie ludzie dla języka. Dlatego lubi książki autorów o charakterystycznym stylu i… mrok.
Artykuły autora