Recenzja thrillera – MAESTRA, L.S. HILTON

16.08.2016
maestra

Autorka „najbardziej szokującego thrillera tego roku” jest dziennikarką, krytykiem sztuki i prezenterką telewizyjną. Mieszkała w Key West, Nowym Jorku, Paryżu i Mediolanie, a obecnie w Londynie. Studiowała historię sztuki w Paryżu i Florencji.

Powieść powiązana jest z jej wykształceniem. Wątkiem wokół którego została zbudowana historia jest oszustwo w domu aukcyjnym w Londynie. To tutaj pracuje główna bohaterka – Judith Rashleigh. Z pozoru zwykła dziewczyna próbująca odnaleźć się w świecie sztuki. Okazuje się jednak niezwykle inteligentną, bardzo dobrze wykształconą i przebiegłą młodą kobietą. Judith, dla niektórych Lauren, nie stawia sobie granic, sama siebie testuje i sprawdza w różnych sytuacjach. Nie ma obiekcji, kiedy koleżanka proponuje jej dodatkową pracę w nocnym klubie, gdzie mężczyźni płacą za jej towarzystwo. Próba gwałtu nie wywołuje w niej paniki, jest jedynie kolejną sytuacją, z której wyszła obronną ręką. Judith akceptuje sytuacje i zachowania, które powszechnie wzbudziłyby szok i sprzeciw. To złożona postać, której do końca książki nie uda się poznać.

Zwolnienie z pracy z powodu odkrycia oszustwa szefa powoduje, że dziewczyna przyjmuje propozycję klienta klubu, by wyjechać z nim na Lazurowe Wybrzeże. Dalsze wypadki sprawiają, że wkracza na drogę z której nie ma już powrotu. Główna bohaterka jest dziewczyną, która nie cofa się przed niczym, dlatego po pierwszym morderstwie następują kolejne. Tego wymaga sytuacja…

Maestra to przedziwna, ale oryginalna powieść. Jest  to połączenie thrillera z powieścią erotyczną. Bohaterka zmienia się jak kameleon, morduje bez skrupułów, ale z wielką dbałością o to, aby nie było można jej powiązać z kolejnymi zgonami. Z czasem zaczyna sprawiać jej to przyjemność. Podróżuje, prowadzi luksusowe życie za nielegalnie zdobyte pieniądze i dzięki nim realizuje swój plan. Trudno polubić bohaterkę, jej postać jednak zaciekawia i kolejne strony czyta się z niedowierzaniem.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora