Ryzykowna gra | Incydent, Piotr Borlik

20.02.2023
incydent piotr borlik

Ile warte jest ludzkie życie? Okazuje się, że dla niektórych osób jego wartość nie jest wysoka. W grze, gdzie stawką są ogromne pieniądze oraz wpływy, człowiek staje się towarem. Piotr Borlik przedstawia nam kryminał pełen intryg i układów na najwyższych szczeblach władzy.

Zamach to dopiero początek

piotr borlik incydentW pociągu “Pomarańczarka” relacji Przemyśl-Warszawa dochodzi do ataku terrorystycznego. Ginie 45 osób. Sprawcę szybko udaje się ująć, więc wydawałoby się, że sprawa jest załatwiona. Ale zastępczyni prokuratora generalnego Natalia Kruger dostrzega nieścisłości w prowadzonym przez jej przełożonego dochodzeniu. Zaczyna więc swoje prywatne śledztwo. Im więcej próbuje się dowiedzieć, tym więcej odkrywa nowych niepokojących faktów. Sprawa zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. Tymczasem prokurator jasno daje do zrozumienia swojej podwładnej, żeby nie mieszała się w nie swoje sprawy. Czy Natalia posłucha ostrzeżenia przełożonego, czy postawi na szali swoją rodzinę i będzie próbowała dowieść prawdy? Kto stoi za zamachem i komu opłaciła się śmierć tylu osób?

Kto tak naprawdę nami rządzi

Piotr Borlik oddał w ręce czytelników historię, o której trudno będzie zapomnieć! Fabuła, choć zawiła, wciąga i nie pozwala wypuścić książki z ręki. Intryga z każdą stroną jest coraz bardziej ekscytująca, atmosfera nieuchronnie się zagęszcza. Słowem, to kryminał najwyższych lotów. Autor porusza trudny i kontrowersyjny temat i po mistrzowsku go rozwija. Jest tu polityka, podejrzane interesy, wielkie biznesy i ogromne pieniądze. Pytanie jest jedno – kto tym wszystkim kieruje?

Siła kobiet

Mnogość postaci występująca w powieści “Incydent” może początkowo wprowadzać zamieszanie. Jednak szybko zorientujemy się kto jest kim i jakie ma intencje. Na uwagę zasługują tutaj postaci kobiece – silne, niezależne, podejmujące nietypowe dla stereotypu kobiety decyzje. To dzięki ich determinacji sprawy nie udaje się zamieść pod dywan. Ale czy one też mają czyste intencje? O tym przekonacie się, sięgając po książkę.

“Incydent” Piotra Borlika to niezwykle wciągający kryminał z elementami thrillera. Nie brakuje tu jednak także kontekstu społecznego i odniesienia do bieżących wydarzeń politycznych. Prawdziwa uczta dla miłośników gatunku.

Wymienioną książkę kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Piotr Borlik “Incydent”. Prószyński i S-ka. Warszawa 2023

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora