Dobry start w dorosłość | Anja Rubik, Sexed.pl Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców

18.08.2022

Bycie rodzicem nie jest łatwe. Nie ma na to skutecznego przepisu czy złotej rady. To błądzenie po omacku, testowanie, sprawdzanie. Na szczęście dzisiaj mamy dostęp do książek, które pomagają nam na tej rodzicielskiej drodze. Jedną z nich jest “Sexed.pl Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców” stworzony przez Anję Rubik we współpracy z ekspertami. To podręcznik, który pomoże rodzicom nie tylko zrozumieć seksualność swoich dzieci, ale przede wszystkim podpowie, jak o niej rozmawiać i wspierać dzieci na każdym etapie ich dojrzewania.

Niecodzienni rodzice, codzienne problemy

sexed pl“Sexed.pl Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców” to zbiór rozmów między ekspertami a rodzicami. Wśród ekspertów i ekspertek znajdziecie m.in. Agnieszkę Stein, Alicję Długołęcką czy Michała Pozdała. Po stronie rodziców zasiadają celebryci tacy jak Martyna Wojciechowska, Aleksandra i Michał Żebrowscy czy Marcin Prokop. Nie są to jednak wywiady z gwiazdami sprzedającymi złote rady. To rozmowy zaangażowanych rodziców, którzy starają się uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Okazuje się bowiem, że mają oni dokładnie takie same wątpliwości, jak “zwykli” rodzice. Bo w obliczu wyzwania, jakim jest rodzicielstwo, czasem wszyscy stajemy się bezradni. Dlatego tak ważne jest, aby w tych trudnych momentach sięgnąć po wsparcie i wiedzę ekspertów.

Narzędzia, a nie gotowe rozwiązania

Ta książka nie daje odpowiedzi na wszystkie pytania. Oferuje pewne ramy, które rodzice będą mogli dostosować do własnych potrzeb. Autorzy wyposażają czytelników we wskazówki i narzędzia do radzenia sobie z problemami. Bez względu na osobiste przekonania, wartości czy wiarę – każdy znajdzie tutaj ważne dla siebie informacje.

Jednak nie wystarczy jedynie przeczytać tej książki. Trzeba pokonać swoje uprzedzenia, stereotypy a czasem i skrępowanie. Sami bowiem niejednokrotnie zmagamy się z problemami dotyczącymi naszej seksualności. A przez życie musimy przeprowadzić dzieci, które tę seksualność będą dopiero odkrywać. Na szczęście przewodnik dla rodziców “Sexed.pl” pomoże oswoić ten temat. Może stać się wsparciem, dzięki któremu rodzice będą mogli wesprzeć dziecko i pomóc mu wejście w bezpieczną, dobrą i szczęśliwą dorosłość.

Wiedza to skarb

Gdyby nasi rodzice wiedzieli to, co jest zawarte w książce “Sexed.pl Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców” dziś wielu z nas nie miałoby problemów z samoakceptacją, rozmowami na tematy intymne oraz stworzeniem szczęśliwych związków. Jak opisuje sama Anja Rubik “wciąż pamiętam swoje wątpliwości, zmagania, potrzebę wsparcia, tak silnie odczuwaną w tamtym okresie życia. Moje dzieciństwo było pełne miłości, ale brakowało mi wiedzy i rozmów”. Teraz ta wiedza jest na wyciągnięcie ręki.

Wymienioną książkę kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Anja Rubik “Sexed.pl Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców”. WAB. Warszawa 2022

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora