SIERPIEŃ POD ZNAKIEM MIŁOŚCI. MASZ OCHOTĘ NA ROMANS? MAMY DLA CIEBIE 5 POWIEŚCI.

21.08.2017

Powieści obyczajowe i romanse to książki, które wzbudzają w czytelnikach mnóstwo pozytywnych emocji. Skrajne uczucia bohaterów, skomplikowane sytuacje i intrygi to przepis na  historię, która wciąga i odrywa od rzeczywistości. Romantyczne powieści to piękne historie, które wzruszają, a jednocześnie nie zabierają nas w odrealniony świat, tylko przypominający naszą własną rzeczywistość, dlatego tak łatwo utożsamić się z bohaterami. Tak jak i miłość ma wiele twarzy, tak my mamy dla Was pięć powieści, które pokazują pięć różnych jej odcieni. 

Zapomniany-pokój-Beatriz-Williams-Lauren-Willig-Karen-White

Zapomniany pokój, Karen White, Beatriz Williams, Lauren Willing

To wyjątkowy projekt, bo powieść została napisana przez trzy pisarki. Każda z nich stworzyła odrębny wątek. Akcja wszystkich części ma miejsce w Nowym Jorku, zmieniają się natomiast epoki. Poznajemy trzy kobiety i ich trzy historie. Rok 1892 – Olive Van Alen jest córką architekta, projektanta nowojorskiej rezydencji rodziny Prattów. Niestety August Pratt, zleceniodawca, nie wypłaca mu wynagrodzenia, czym doprowadza do bankructwa ojca Olive, a ostatecznie samobójstwa. Olive podejmuje pracę w domu Prattów, by zdobyć dokumenty, które potwierdzą autorstwo projektu i zdemaskują oszusta. Rok 1920 – Lucy Young pracuje jako  sekretarka w firmie Cromwell, Polk & Moore. Pracując z jednym z dyrektorów – Phillipem Schyulerem, chce dowiedzieć się czegoś o swoim ojcu, którego nigdy nie poznała. Rok 1944 – podczas wojny Kate Schuyler pracuje jako lekarz w szpitalu, który zajmuje budynek dawnej rezydencji wpływowej, nowojorskiej rodziny. Do szpitala trafia ciężko ranny mężczyzna – kapitan Cooper Ravenel. Kate opiekuje się mężczyzną, który w gorączce nazywa ją Victorine… Co łączy te trzy kobiety? „Zapomniany pokój” to wciągająca historia, będąca połączeniem romansu, powieści historycznej i sagi rodzinnej.

Robbins__Jezyk_milosci__FRONT

Język miłości, Emily Robbins

Debiut Emily Robbins opowiada historię amerykańskiej studentki, która postanawia wyjechać do Syrii. Bea wyjeżdża na Bliski Wschód, ponieważ marzy o przeczytaniu oryginalnego manuskryptu, opowiadającego słynną w arabskim świecie historię miłosną. Dziewczyna po dotarciu na miejsce angażuje się w życie gospodarzy, którzy ze strachem oczekują nadciągającej rewolucji. Obserwuje także związek dwojga ludzi pochodzących z różnych środowisk – służącej i policjanta. Bea czuje że jest świadkiem historii przypominającej tą z manuskryptu. Obserwuje wydarzenia, by je później spisać. To przejmująca opowieść o miłości, w którą angażujemy się nawet, gdy jesteśmy tylko obserwatorami rodzącego się uczucia.

0ca909173a

Rubinowe zbiory, Tessa Afshar

Tessa Afshar akcję powieści umieściła w starożytnej Persji. Główna bohaterka – Sara traci matkę i już od dziecka próbuje zwrócić na siebie uwagę ojca, by zasłużyć na jego miłość. Zdobywa wyjątkową dla kobiet w tamtych czasach umiejętność – czyta i pisze. Dzięki temu i pomocy kuzyna już jako młoda kobieta zostaje głównym skrybą królowej Damaspii. Praca staje się sensem jej życia. Jednak królowa postanawia wydać ją za mąż. Małżeństwo z Dariuszem jest dla niej dużym zaskoczeniem i zagadką. Jednak mąż okazuje się mężczyzną, który pod pozorem oschłości, ukrywa ciepłe uczucia do żony. Książka spodoba się miłośniczkom historii miłosnych, rozgrywających się w egzotycznych miejscach i dawnych czasach.

Moyes_Wewspolnymrytmie_500pcx

We wspólnym rytmie, Jojo Moyes

Małżeństwo Natashy rozpadło się rok temu. Zbliża się czas rozprawy sądowej i  podziału majątku. Kobieta po rozstaniu z Mackiem szybko weszła w związek z innym mężczyzną i rzuciła się w wir pracy, żeby zapomnieć o kłopotach. Pewnego dnia na jej drodze staje nastoletnia Sarah. Natasha jako prawniczka na co dzień pomaga zawodowo dzieciom, więc i tym razem bez wahania postanowiła pomóc dziewczynce. Sarah została bez opieki po tym jak jej dziadek trafił do szpitala.  Narażając swoje życie zawodowe i nowe związki wspólnie z mężem Mackiem  odgrywają rodzinę zastępczą dla nastolatki. Mac znów się wprowadza i wspólnie udają  małżeństwo idealne. Para musi nauczyć się razem żyć, uporać z problemami z przeszłości, a dodatkowo radzić z bieżącymi sprawami, jak chociażby ucieczki Sarah ze szkoły. „We wspólnym rytmie” to wzruszająca opowieść o miłości – partnerskiej, rodzicielskiej i dziecięcej oraz o jej sile zdolnej przezwyciężyć wiele życiowych trudności.

drfes

Dziewczyna z Brooklynu, Guillaume Musso

Raphaël i Anna już niedługo zostaną małżeństwem. Jednak Raphaëlowi nie daje spokoju przeszłość narzeczonej, o której dziewczyna nie chce mówić. Podczas podróży na Lazurowe Wybrzeże dochodzi na tym tle do kłótni. Anna decyduje się wyjawić tajemnicę, on zszokowany opuszcza hotel, ale wraca po kilkunastu minutach. Niestety Anny już nie ma. Wspólnie z przyjacielem, emerytowanym policjantem zaczynają poszukiwania. Musso do tej pory znany był raczej jako pisarz powieści obyczajowych, okazuje się jednak mistrzem intrygi rodem z najlepszego thrillera. Historia tytułowej dziewczyny z Brooklynu wciąga do tego stopnia, że nie jesteśmy w stanie ani na chwilę przerwać czytania. W opowieści pełno jest sekretów, zbrodni i kłamstw, a każda zdobyta informacja zamiast przybliżać do prawdy, oddala od niej.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora