SPRAWDŹ JAKIE KSIĄŻKI POLECAMY W SIERPNIU!

17.08.2016
polecamy w sierpniu

Przed nami jeszcze parę tygodni wakacji, dlatego warto zaplanować listę książek do przeczytania w sierpniu! Przygotowaliśmy dla was listę tytułów, z której na pewno wybierzecie książkę dla siebie. Lista zawiera tytuły, które naszym zdaniem składają się na zestaw idealny!

Ta chwila, Guillaume Musso

To psychologiczny thriller, którego głównymi bohaterami są Arthur Costello, jego dziadek Sullivan i Lisa – ukochana Arthura. Książka zaskakuje od pierwszych stron! Musso po raz kolejny zaprezentował ciekawy pomysł na fabułę i stworzył w powieści niesamowity klimat Nowego Jorku. W książce znajdziecie tajemnicę i emocje, dzięki którym trudno będzie oderwać się od lektury. Ostatecznie wszystko okaże się czymś zupełnie innym, niż będziecie myśleć 😉

Razem będzie lepiej, Jojo Moyes

Jeśli jeszcze nie znacie nazwiska tej autorki, musicie koniecznie sięgnąć po jedną z książek Jojo Moyes. Powieść „Zanim się pojawiłeś” spowodowała, że pokochało ją wielu czytelników. Warto sprawdzić co tą sympatię wywołało 😉 Główna bohaterka od razu wzbudza naszą sympatię. To Jess, która pracuje na dwa etaty, jej mąż nie płaci alimentów, a ona musi ciągle ograniczać swoje wydatki. Nie należy jednak do kobiet, które łatwo się poddają, a optymizm, który jej nie opuszcza jest imponujący. To książka, która zapewni wam szereg wzruszeń.

Serafima. Pewnej zimowej nocy, Simon Montefiore

To oparta na prawdziwej historii powieść o miłości, namiętności i zdradzie. Akcja przeniesie cię do Rosji, w mroczne lata czterdzieste. Obraz Związku Sowieckiego przedstawiony jest bardzo sugestywnie. W powieści występuje wiele postaci historycznych, a także bohaterowie z innej, znanej powieści pisarza „Saszeńki”. „Serafima” to bardzo wciągająca powieść, zainteresowanie nie maleje aż do ostatniej strony.

Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach, Aleksandra Chrobak

To bardzo ciekawy reportaż autorstwa Aleksandry Chrobak, która poznała Emiraty od podszewki – kilka lat mieszkała w Abu Zabi. Jest miłośniczką Bliskiego Wschodu i pasjonuje ją poznawanie jego tajemnic. W swojej książce opisuje szokujące kontrasty kraju, który w szybkim tempie przeszedł niesamowitą metamorfozę – od namiotów na pustyni do najwyższych wieżowców świata. Z jednej strony mamy tu najnowsze technologie, ale jednocześnie wciąż żywe tradycje i światopogląd dawnych Beduinów. Ta książka będzie dla was fascynującą podróżą.

Niebo to miejsce na ziemi, Ake Edwardson

„Niebo to miejsce na ziemi” to piąty tom cieszącego się dużą popularnością cyklu 10 powieści o komisarzu Eriku Winterze. Są to mroczne thrillery, zawierające pewną dawkę ironii i humoru. Piąta część to kolejna świetna historia kryminalna. Toczą się w niej dwa śledztwa, które według detektywa Wintera łączą się ze sobą. Porwania dzieci i brutalne napaści na młodych mężczyzn wzbudzają emocje i strach. Tu także poza sensacyjną fabułą, poruszane są wątki związane z problematyką społeczną, które zmuszają do refleksji.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora