Świąteczna paczka | „Z pierwszej piłki”, „Strefa zgniotu”, „Elżbieta i Małgorzata”

19.12.2022
świąteczna paczka artykuł

Trzy książki: dla osoby bliskiej, ukochanej lub po prostu tej, której chcemy sprawić radość. Jesteście ciekawi, na co tym razem postawili wydawcy? Oto nasze świąteczne sugestie.

Z pierwszej piłki, Remigiusz Mróz

remigiusz mróz z pierwszej piłkiZaczniemy od prawdziwej gwiazdy. Nie będziemy nawet wspominać liczby sprzedanych egzemplarzy wszystkich książek tego autora, bo po pierwsze nie umiemy liczyć do takich kwot, a po drugie – w każdej minucie tych egzemplarzy przybywa. Nawet teraz, gdy czytacie ten tekst, ktoś kupił jego książkę. Albo nawet kilka.

O kim mowa? Oczywiście, o Remigiuszu Mrozie. Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy praktycznie co chwilę wprowadza jakąś książkę na listy bestsellerów. I nie inaczej jest z jego najnowszym tomem liczącym prawie 700 stron „Z pierwszej piłki”.

Tym razem padło na tematykę piłkarską. I, jak to zwykle u Mroza, jest też wątek kryminalny, ale również komentarz do bieżących wydarzeń ze świata społeczno-politycznego. Więcej nie zdradzimy, zapewniając, że to dla wielbicieli Mroza prezent obowiązkowy.

Strefa zgniotu. Zapowiedź globalnego chaosu, Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński

wojciech sumliński strefa zgniotuByła gwiazda polskiej prozy, teraz czas na gwiazdę polskiej publicystyki. Podobnie jak i w przypadku Mroza, tak bowiem i w przypadku Wojciech Sumlińskiego niemal jego każda książka wspina się jak szalona na listy bestsellerów. Trudno więc, żeby nie pojawił się nowy tom tego autora pod choinką.
„Strefa zgniotu. Zapowiedź globalnego chaosu” napisana została przy udziale Tomasza Budzyńskiego z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W środku znajdziemy nie tylko materiały objęte klauzulą „ściśle tajne”, ale komentarze i wypowiedzi specjalistów, do których dotarli autorzy.

„Co dalej z pandemią wszech czasów, która zmieniła wyobrażenie o przeszłości? Co jeszcze szykują nam globaliści? Dokąd prowadzi gospodarczy krach, który niszcząc teraźniejszość, wywołuje lęk i pytania o przyszłość?” – to tylko część z pytań, na które stara się odpowiedzieć tandem Sumliński i Budzyński.

Elżbieta i Małgorzata, Andrew Morton

Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor Morton AndrewI jeszcze jedna propozycja. Tym razem skierowana do miłośników życia dworskiego. I to dosłownie.
„Elżbieta i Małgorzata” Andrew Mortona to podwójna biografia dwóch sióstr. Jedna została królową, a druga została… siostrą królowej. O Elżbiecie II wiemy zresztą dość sporo, ale niewiele mówiło się o jej relacji z siostrą oraz o samej Małgorzacie. Ta książka to zmienia.

Książka nie tylko wprowadza nas w świat sióstr Windsor od kuchni. To również źródło wiedzy na temat relacji na dworze. Obok wartko płynącej, pełnej anegdot i analiz opowieści, dostajemy również zdjęcia przedstawiające często mniej znane oblicze zmarłej kilkanaście tygodni temu królowej i jej siostry.

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Z pierwszej piłki, Remigiusz Mróz, Filia 2022
Strefa zgniotu. Zapowiedź globalnego chaosu, Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński, Wojciech Sumliński REPORTER 2022
Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor, Andrew Morton, Marginesy 2022

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora