Szeptucha, Katarzyna Berenika Miszczuk

15.02.2016

XXI wiek. Współczesne czasy w Królestwie Polskim. Krajem rządzi król Mieszko XII. Pierwszy Mieszko nie przyjął chrztu. Nadal wierzymy w bogów, gusła, czary. Gosława ( Gosia) – główna bohaterka – skończyła w Warszawie medycynę i musi odbyć roczny staż u szeptuchy. Wybór pada na Bieliny, leżące niedaleko Kielc. Ten rok okaże się brzemienny w skutkach i zaważy na życiu Gosi. Pozna i pokocha Mieszka – nieśmiertelnego, pierwszego władcę Polski. Dowie się, że jest ” widzącą”, jej narodziny były zapowiedziane bardzo dawno temu i od dwudziestu czterech lat jest obserwowana przez bogów.

„Szeptucha” to pierwsza część ” Kwiatu paproci”. Gosława urodziła się po to, by odnaleźć unikalny kwiat. Rewelacyjny pomysł fabuły, czytałam jednym tchem. Świetnie napisana książka i tylko żal, że nie wiem, kiedy ukaże się część druga pt. „Noc Kupały”. W powodzi różnych książek zalewających księgarnie, ta zasługuje na wyjątkową rekomendację. Polecam!

Autor

Anna Michalak
Anna Michalak
Pedagog z misją szerzenia czytelnictwa. Każdą wolną chwilę przeznacza na czytanie. Czyta kilka książek tygodniowo i nie wyobraża sobie bez tego życia. Lubi biografie, literaturę faktu i klasyczne kryminały.
Artykuły autora