SZUKASZ INTRYGUJĄCEJ LEKTURY? SIĘGNIJ PO FAKT!

19.09.2017
reportaze

Czytanie książek pobudza do dyskusji. W przypadku reportaży to stwierdzenie sprawdza się najpełniej. Prawdziwe historie pobudzają chęć do rozmawiania o rzeczach, które wydają nam się niezwykłe, wzbudzają kontrowersje i emocje. Oto trzy książki, dzięki którym spotkanie z przyjaciółmi czy rozmowa w trakcie lunchu zamieni się w gorący dialog!  

naval

Zatoka, Naval

Po dwóch poprzednich książkach Navala, wreszcie w ręce czytelników trafiła długo wyczekiwana część opowiadająca o akcji bojowej GROMu w Zatoce Perskiej i „robocie” jaką wykonały tam polskie jednostki specjalne. Paweł Mateńczuk „Naval”, były żołnierz JW GROM, opowiada o wydarzeniach, która miały miejsce w 2002 roku. Atak terrorystyczny na WTC 11 września 2001 roku to wydarzenie, które wstrząsnęło światem, ale miało też ogromny wpływ na historię GROM-u. Wody Zatoki Perskiej stały się wówczas najbardziej zapalnym punktem na mapie świata. Żołnierze po morderczym treningu w Polsce, udali się do amerykańskiej bazy w Doha i działali na wodach okalających strefę przygraniczną Iraku i Iranu. Mocna, prawdziwa męska opowieść!

celibat2

Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu, Marcin Wójcik

Książka Marcina Wójcika to zbiór reportaży o księżach łamiących przykazanie celibatu. Opisane są tutaj głównie historie mężczyzn, którzy porzucili kapłaństwo i założyli rodziny. Reportaże ukazują przede wszystkim stosunek jaki do tej sprawy ma kościół. Z badań profesora Uniwersytetu Poznańskiego – Józefa Baniaka wynika, że około 60% księży było lub jest w związkach z kobietami. Po ogłoszeniu wyników profesor został wydalony z wydziału teologicznego. Za upowszechnianie takich informacji został ukarany przez biskupa poznańskiego. Dowiadujemy się o tym z jednego z reportaży. Książka potwierdza, że kościół nie piętnuje łamania celibatu, wyciąga konsekwencje jedynie, gdy mówi się o tym głośno. Księża otrzymują wręcz pozwolenie na „podwójne życie”, byle ze swoją partnerką spotykali się po kryjomu. Przykładów na tego typu podejście w książce Wójcika jest wiele. Historie tu przedstawione dają wiele do myślenia o kondycji kościoła. Reportaże Wójcika można porównać do równie ważnej książki Marty Abramowicz „Zakonnice odchodzą po cichu”.

tron

Tron we krwi. Sekrety polityki Kremla, Grzegorz Kuczyński

Jeśli chcesz znać kulisy władzy jednego z najpotężniejszych przywódców współczesnego świata, sięgnij po reportaż Grzegorza Kuczyńskiego. Ta niecodzienna biografia Putina odpowiada na pytania czy za sukcesem wieloletniego przywódcy Rosji stoi bystry umysł czy po prostu fart i umiejętne korzystanie z okazji. Autor analizuje i szczegółowo przedstawia mechanizmy władzy Putina, sztuczki jakimi od lat się posługuje. To niezwykle wciągająca lektura, tym bardziej, że opisane tu intrygi to nie wymysł pisarza, a prawdziwe wydarzenia.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

 

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora