Tak jak jest, jest dobrze | Jestem dość, Magdalena Mikołajczyk

09.02.2023
jestem dość magdalena mikołajczyk recenzja

Czy świat potrzebuje kolejnego poradnika czy książki motywacyjnej? Najwyraźniej tak, skoro książka “Jestem dość” Magdaleny Mikołajczyk okazała się bestsellerem. Może to dlatego, że nie jest to kolejny poradnik o samodoskonaleniu się, poprawianiu „mankamentów” czy ulepszaniu siebie. To opowieść o tym, jak być dokładnie tym, kim się jest, i czerpać z tego siłę i radość życia. Autorka mówi wprost „jesteś dość” – jesteś w porządku taki jaki jesteś, nie potrzebujesz ulepszania i poprawiania, aby być szczęśliwym.

44 sceny z życia

Jestem dość Magdalena Mikołajczyk“Jestem dość” to książka napisana przez Magdalenę Mikołajczyk, autorkę bloga matkojedyna.pl, twórczynię internetową i (byłą już) artystkę kabaretową. Autorka w 44 opowiadaniach dzieli się swoim życiem, opowiada w niezwykle szczery sposób o drodze, którą przeszła. Nie ma tu patosu, nie ma wielkich deklaracji czy bohaterskich czynów. Jest za to życie, z całym jego kolorytem. Magdalena Mikołajczyk opowiada chorobie córki i o nieidealnych porankach, o ukochanej babci i rozmowie o pracę, o alkoholu i depresji, a także o idealnej czapce. Wszystko się tu miesza i przeplata, jak to w życiu.

Mowom motywacyjnym mówimy nie

“Jesteś dość” to niezwykle emocjonalny i szczery przekaz. Jeśli obawiacie się coachingowych mów motywacyjnych, które mają was przekonać, że “chcieć to móc”, że codziennie masz być najlepszą wersją siebie, a krok do zmiany zaczyna się od pobudki o piątej rano – nie bójcie się, tego tutaj nie znajdziecie. Otrzymacie za to przytulenie, ukojenie, a czasem i trochę radości. Jest śmiech, są łzy oraz momenty wzruszenia. A wszystko po to, żeby powiedzieć “Jesteś dość!” – taki jaki jesteś, z tym co masz i czego nie masz. Nie musisz starać się bardziej, żeby docenić się i poczuć się ze sobą dobrze.

Choć książkę pochłania się w jeden wieczór, nie jest to książka jednorazowa. To książka na lata, bo ma ponadczasowe przesłanie, do którego zawsze warto wrócić. Ta książka przyda się na jesienną chandrę, po ciężkim dniu w pracy albo wyczerpującej „dyskusji” z dzieckiem, z której po chwili refleksji nie jesteśmy dumni.

Wymienioną książkę kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Magdalena Mikołajczyk “Jestem dość”. Muza. Warszawa 2022

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora