Targi fantastyki w Warszawie

02.12.2015

28 listopada odbyła się w Warszawie pierwsza edycja Warszawskich Targów Fantastyki! Celem imprezy było spopularyzowanie wiedzy o fantastyce, rozwinięcie jej oraz wspieranie młodych firm zajmujących się tą tematyką.

Pierwszą kwestią wartą podkreślenia była metoda sprzedaży biletów, oparta na systemie „płać ile chcesz”, co oznaczało, że na imprezę można było wejść płacąc dowolną, zadeklarowaną kwotę.

Na targi przybyło ponad 1300 osób, co jest naprawdę imponującym wynikiem, zważywszy, że trwały one tylko jeden dzień. Goście mogli nie tylko zapoznać się z naprawdę ciekawą ofertą wystawców, ale także zagrać w gry bitewne, w specjalnie przeznaczonej do tego strefie. Wszyscy chętni mogli też zmierzyć się w turniejach swoich ulubionych gier. Każdy obecny mógł wybrać się na spotkanie z takimi pisarzami jak: Maja Lidia Kossakowska, Marcin Podlewski czy Kamil Brach.

Organizatorzy zapowiedzieli na swojej stronie internetowej, że kolejna edycja targów na pewno się odbędzie!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora