TOP 5 KSIĄŻEK DLA DZIADKA I BABCI

11.01.2017
książki dla babci i dziadka

Dziadkowie najbardziej na świecie kochają swoje wnuki oczywiście! Prezent od nich to prawdziwa frajda. Dzień Babci i Dziadka to okazja do spotkania. Pamiętajmy o ich święcie i o tym jak wiele im zawdzięczamy. Miłość do książek i czytania bardzo często otrzymujemy w genach właśnie po naszych dziadkach.

To oni, gdy byliśmy mali z zapałem czytali nam po raz kolejny tą samą, ulubioną bajkę. To oni zawsze mieli do nas cierpliwość i miłe słowo w zanadrzu 🙂 Jak w życie dziadków wprowadzić radość i przygodę? To proste 🙂 Wręczyć książkę w prezencie. Jest przecież tyle fantastycznych historii do poznania! Wspólną cechą wszystkich babć i dziadków jest duża ilość czasu na lektury, mamy więc pewność, że książka dla seniorów będzie to prezent trafiony.

Do książki dla babci i dziadka warto dołączyć własnoręcznie przygotowany drobiazg – album ze zdjęciami lub własnoręcznie upieczone ciasto, zaserwować pyszną kawę lub herbatę z imbirem. Do kilkugodzinnego czytania przyda się wygodna poducha, ciepły koc, a dla prawdziwych zmarzluchów elektryczny ocieplacz do stóp! Stwórz zestaw, dzięki któremu Twoim dziadkom będzie  czytało się komfortowo i z przyjemnością. Przygotowaliśmy dla Was propozycje książek, które spodobają się zarówno dziadkom, jak i babciom. Te książki dla seniorów sprawią, że będą mogli wymieniać się lekturą i o niej dyskutować.

DZIADKOWIErakingblog

Hygge, Marie Tourell Soderberg

„Hygge” to rodzaj poradnika. Przyjemna lektura o duńskich zwyczajach życia i spędzania wolnego czasu. Wprowadzenie niewielkich zmian, które sugeruje autorka, może sprawić Twoim dziadkom dużą przyjemność 🙂 Nie trzeba przecież wielkich przygód, by w ich życiu zaszła zmiana 😉 Duńskie słowo „hygge” nie ma odpowiednika w języku polskim. To określenie filozofii życia. Zjawisko polega na cieszeniu się zwykłymi rzeczami – czasem spędzonym z rodziną, gotowaniem, towarzystwem ludzi i domem. W książce znajdują się wypowiedzi kilku osób, które tłumaczą co dla nich jest „hygge”. Książka zawiera także liczne fotografie, pomysły na spędzanie wolnego czasu, przepisy, a także sposoby na aranżacje wnętrz. Co ma na celu „hygge”? To sposób na oderwanie się od rzeczywistości, relaks i bardziej świadome korzystanie z każdej chwili życia.

James Bowen, Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy

Książka „Kot Bob i ja” szybko stała się bestsellerem. To prawdziwa historia przyjaźni kota i człowieka. Babciom spodoba się na pewno, bo to historia pełna emocji, zaś dziadkowie znajdą w niej sporo inspiracji do cieszenia się każdym dniem. Pewnego dnia James Bowen, uliczny muzyk walczący z uzależnieniem od narkotyków, znalazł bezdomnego rudego kota na wycieraczce kamienicy, w której mieszkał. Od tej pory razem grywali na londyńskich ulicach. James i jego kot stali się rozpoznawalni i życzliwiej traktowani przez przechodniów, którzy hojnie wrzucali pieniądze za grę. Dzięki temu los obydwu znacznie się poprawił. Ta niesamowita historia wzrusza, ale też bawi.

Ian Caldwell, Piąta ewangelia

Ian Caldwell to amerykański pisarz, który zasłynął napisaną wspólnie z Dustinem Thomasonem „Regułą czterech”. Powieść uznana została za genialną. „Piąta ewangelia” to jego druga książka, tym razem napisana solo. Ukończenie książki zabrało autorowi aż dziesięć lat! Książka opowiada fikcyjną historię dwóch braci – księży, pracujących w Watykanie, którzy próbują rozwikłać największą tajemnicę w historii Chrześcijaństwa. Czy nowa powieść, podobnie jak pierwsza, okaże się erudycyjnym majstersztykiem? To książka, która dostarczy dziadkom tematów do dyskusji do późnych godzin nocnych!

Stephen Clarke, Merde w Europie

Stephen Clarke to brytyjski dziennikarz i pisarz znany przede wszystkim z serii książek Merde!, które  w żartobliwy sposób opisują perypetie Brytyjczyka Paula Westa we Francji. Ta książka rozbudzi w dziadkach polityczne emocje! „Merde w Europie” to  najnowsza powieść, która skupia się na Brexitcie – ale porusza ten temat z humorem i przymrużeniem oka. W książce pojawiają się także kwestie związane z regulowaniem rozmiaru i krzywizny europejskich ogórków, czy zaliczania ślimaka do ryb – znane nam europejskie absurdy 😉 Czytając trudno powstrzymać się od śmiechu. Pisarz ma dużą wiedzę, życzliwie podejście do ludzi i olbrzymie poczucie humoru.

Yann Martel, Wysokie góry Portugalii

Pisarz historię umieścił w dwudziestowiecznej Portugalii. Co chwilę przeskakujemy o kilkadziesiąt lat poznając kolejne, połączone ze sobą wydarzenia. Książka rozpoczyna się w Lizbonie 1904 roku. Tomás znajduje stary dziennik, w którym jest mowa o niezwykłym przedmiocie, który może odmienić bieg historii. Bohater wyrusza na jego poszukiwanie. Pisarz przenosi nas o 35 lat – poznajemy portugalskiego patologa, który wplątuje się w dziwną historię, będącą konsekwencją poszukiwań Tomása. Kolejne 50 lat później kanadyjski senator po śmierci żony spędza czas na północy Portugalii. Towarzyszy mu niezwykły kompan – szympans. Poszukiwania artefaktu trwają już ponad sto lat i zmierzają ku końcowi… Powieść czyta się jak bajkę, historię pełną zagadek, która przeniesie dziadków w różne miejsca i dzięki której poznają wiele charakterystycznych postaci. Napisana jest z dużym humorem, więc będą się przy niej też świetnie bawić.

Wszystkie wymienione książki dla dziadków kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin.

01_cw_loga_inmedio 02_cw_loga_relay 03_cw_loga_discover 04_cw_loga_virgin

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora