TRZY KSIĄŻKI DO WALIZKI

29.07.2021
3 książki do walizki

Wakacje trwają w najlepsze, a nie ma dobrego wyjazdu bez książki… Proponujemy trzy tytuły idealne na urlopowy czas: dobra obyczajówka, wstrząsająca literatura faktu i praktyczny poradnik. Jeśli wypoczywać, to tylko z niezłymi pozycjami..

Zakazany owoc” Jojo Moyes

moyesZacznijmy od powieści obyczajowej i nowej książki Jojo Moyes. Chyba nie trzeba zresztą przedstawiać tej autorki, bo czytelnicy, a zwłaszcza czytelniczki doskonale znają jej poprzednie wydane w Polsce książki: „Zanim się pojawiłeś”, „Kiedy odszedłeś” czy „Moje serce w dwóch światach”. Pisarka w przystępnej formie i potoczystej opowieści zamyka wiele czasem niełatwych tematów. Jej książki przynoszą mnóstwo pociechy i pozwalają zanurzyć się w świat spraw innych ludzi.

Wydana w nowej oprawie graficznej powieść „Zakazany owoc” (przekład Katarzyny Mality) to opowieść pełna nostalgii i tęsknoty. Celię i Lottie rozdzieliło przed wieloma laty uczucie do tego samego mężczyzny. Rzeczywistość potrafi być jednak zaskakująca…

Rozgrywająca się na dwóch planach czasowych historia opowiada o rozczarowaniach w miłości, lęku, przeznaczeniu, ale również o tym, że zawsze jest okazja, by budować na nowo, a ponury i ciągnący się beznadziejnie początek nie oznacza złego zakończenia.

„Koszmar arabskich służących” Marcin Margielewski

Jest i nowa książka Marcina Margielewskiego, dziennikarza, autora bestsellerowych opowieści „Jak podrywają szejkowie” czy „Modelki z Dubaju”. Autor wyspecjalizował się w kwestiach dotyczących życia społecznego, a raczej patologicznych stron tego życia, na Bliskim Wschodzie. Tematów jest zresztą wiele i stanowią one źródło niekończącej się ponurej sagi. Jak sam zauważa Margielewski, „kiedy napisałem swoją pierwszą książkę, byłem przekonany, że będzie zarazem ostatnią”.

„Koszmar arabskich służących” to opowieść bolesna, odsłaniająca lokalny wymiar światowego procederu przestępczego, jakim jest handel ludźmi. Ofiarami handlarzy padają ludzie biedni czy zdesperowani, na wiele sposób słabi, a jednocześnie snujący naiwne marzenia. Przemoc jaka się przytrafia w bogatych krajach Zatoki Perskiej bywa jednak – jak pisze Margielewski – „broniona i uzasadniona kulturowo bądź religijnie”.

„Jak dobrze być razem” Rebecca Shankland, Christophe Andre

jak dobrze być razemI na koniec poradnik psychologiczny. To książka, która powinna zainteresować zwłaszcza tych, którzy borykają się z problemem źle pojętej autonomii i samodzielności. Rebecca Shankland, psycholożka, i Christophe Andre, psychiatra i psychoterapeuta, podpowiadają, jak zbliżać się do innych ludzi bez lęku i budować satysfakcjonujące więzi.

Książka „Jak dobrze być razem” przynosi wiele pomysłów na lepsze funkcjonowanie społeczne i psychologiczne. Daje też podstawowe wsparcie tym, którzy przechodzą lekki kryzys w relacjach z innymi. Warto rozważyć jej lekturę, także wtedy, kiedy bliscy przechodzą gorsze chwile i gdy obserwujemy, jak odsuwają się od świata.

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

„Zakazany owoc” Jojo Moyes, Znak JednymSłowem, 2021

„Koszmar arabskich służących” Marcin Margielewski, Prószyński Media, 2021

„Jak dobrze być razem” Rebecca Shankland, Christophe Andre, Feeria 2021

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora