TULIPANY, SZTUKA, MIŁOŚĆ I AMSTERDAM XVII WIEKU. TULIPANOWA GORĄCZKA JUŻ W SPRZEDAŻY!

07.09.2017
Tulipanowa gorączka

Ekranizacja tej bestsellerowej powieści już 8 września wejdzie do kin! Jednak zanim wybierzesz się na film, musisz koniecznie przeczytać książkę, by samemu wykreować w wyobraźni opisywany świat, poznać myśli bohaterów i emocje, które nimi targają!

Powieść Tulipanowa Gorączka czyta się jak sztukę. Rozdziały naprzemiennie opowiadają o każdym bohaterze i ukazują wydarzenia widziane jego oczami. Mamy 5 głównych osób dramatu:

SOPHIA, młoda dziewczyna, która z powodu złej sytuacji ekonomicznej swojej rodziny, zostaje wydana za dużo starszego, bogatego mężczyznę.

CORNELIS, bogaty mieszczanin, który prowadzi rozległe interesy w Amsterdamie. Wdowiec, który stracił żonę i dwójkę dzieci. Pragnie z młodą żoną odbudować rodzinę.

JAN, malarz, oszołomiony urodą Sophie zakochuje się w niej i chce ją wyrwać z ramion starca.

MARIA, służąca w domu Sophie i Cornelisa, jest w tym samym wieku co Sophia. Okoliczności sprawią, że obie dziewczyny staną się sobie bliskie.

WILLEM – ukochany Marii, handlarz ryb, który pragnie zdobyć pieniądze, by móc ożenić się z Marią.

Sophia wychodzi za mąż za Cornelisa, by pomóc rodzinie. Początkowo jest szczęśliwa, że uniknęła życia w biedzie i zdecydowanie polepszyła sytuację matki i sióstr. Jednak z biegiem czasu jej dobry nastrój gaśnie, czuje się uwięziona w zimnym domu, a mąż zaczyna budzić w niej wstręt. Wtedy pojawia się w jej życiu malarz Jan van Loos. Cornelis chce, by namalował on portret jego i żony, by w ten sposób utrwalić ich szczęście. Cornelis kocha Sophię ponieważ młoda żona jest dla niego jak nowe życie – napełnia go energią i nadzieją, jednak zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, co zaczyna dziać się w jej umyśle. Po poznaniu Jana Sophia zaczyna jeszcze wyraźniej widzieć swoje życie jako pułapkę. Mimo rozterek i grożących konsekwencji zaczyna spotykać się z Janem. Po przekroczeniu granicy zdrady, musi podejmować kolejne decyzje, które coraz głębiej wciskają ją w świat kłamstwa i oszustwa. Historia wszystkich postaci z każdą stroną zaczyna się komplikować, a my poznajemy ją na tle tętniącego życiem Amsterdamu. Miasto deszczu, mgły, ale i słońca. Głośnych targów, rzemieślników, karczm i gorączki tulipanowej, która ogarnęła jego mieszkańców. Handel tulipanami jest niczym hazard. Cebulki tych wyjątkowych kwiatów jednego dnia osiągają niebotyczne ceny, by drugiego stracić całkowicie na wartości. Miasto pełne jest bogaczy, którzy zbili na handlu tulipanami fortuny, ale i bankrutów, nieszczęśników, którzy utracili w ten sposób całe majątki.

Książka Tulipanowa Gorączka jest pełna miłości i namiętności. Każdym z bohaterów targają inne emocje. Szybko wciąga nas barwny świat, a losy bohaterów nie są nam obojętne, śledzimy je więc gorączkowo, aż do samego końca!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora