TWÓJ ŁOWCA SKARBÓW, KERI SMITH

29.04.2016
twój łowca skarbów

Keri Smith to kanadyjska artystka, ilustratorka i autorka bestsellerowych książek. Pracuje jako ilustratorka, m.in. dla takich gazet jak The Washington Post, The New York Times i The Boston Globe. Prowadzi wykłady i uczy na kanadyjskiej uczelni artystycznej. Koncepcja jej książek opiera się na tym co pisarz Umberto Eco określał „dziełem otwartym”, czyli książką, w której ukończeniu biorą udział czytelnicy – użytkownicy. Publikacje artystki skupiają się przede wszystkim na tworzeniu i kreatywności. Korzystanie z nich ma wywołać w użytkowniku poczucie wolności i radości tworzenia. Ważne byśmy łamali zasady podczas twórczych aktywności i wychodzili poza wyznaczone granice. Fantazja i nasza pomysłowość mają tu grać pierwsze skrzypce!

grafiki artykułowe_vol.2_popr

Keri Smith na polskim rynku znana jest od września 2014 roku, kiedy to ukazał się światowy bestseller „Zniszcz ten dziennik” – sprzedany w ponad 2 milionach egzemplarzy! Po ogromnym sukcesie dziennika w lutym 2015 roku ukazały się kolejne publikacje autorki: „To Nie Książka” oraz „Bałagan, czyli przewodnik po wypadkach i błędach”. Najnowszą książką Keri jest „Twój Łowca Skarbów”.

Tym razem młodzi czytelnicy są zachęcani do łowów! W książce zamieszczona jest lista przykładowych przedmiotów, instrukcje jak i gdzie zdobywać cenne eksponaty oraz sposoby w jakie można je zmieniać – eksperymentować, by stworzyć coś zupełnie nowego, odmiennego. Książka służy do umieszczania w niej znalezionych rzeczy – kolekcjonowania i opisywania przedmiotów znalezionych podczas wędrówek – może to być wspólna zabawa dla całej rodziny!

grafiki artykułowe_vol.1_popr

Co sprawia, że publikacje Keri Smith spotykają się z tak dużym zainteresowaniem na całym świecie?

Współcześnie, kiedy półki w sklepach pełne są przeróżnych gotowych produktów, nie ma żadnego problemu z kupnem zabawek dla dzieci w różnym wieku. Produkty są, kosztują i należy je szanować! – to często spotykane podejście rodziców, ale niekoniecznie dzieci ;). A co sprawia dzieciom największą przyjemność? Niszczenie! 🙂 Nagle otrzymały produkt, z którym mogą zrobić co chcą i za jego zniszczenie nie dostaną reprymendy. Nie tylko „Zniszcz ten dziennik” sprawił wiele radości czytelnikom. Wszystkie publikacje Keri Smith wyróżnia odmienne podejście do książki i fakt aktywnego zaangażowania odbiorcy w dokończeniu, użytkowaniu jej. Większość dzieci lubi wszelkiego rodzaju prace manualne – pobudzają one wyobraźnię i są aktywną zabawą. Zbieranie pamiątek ze spacerów, drobiazgów z wakacji – zachowywanie i upamiętnianie tych wydarzeń to ciekawa zabawa i nauka aktywnego, świadomego patrzenia na otoczenie.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora