Walentynki nie muszą być słodkie

03.02.2017
książka na walentynki

14 lutego, dzień tak uwielbiany, jak i znienawidzony i chociaż zazwyczaj to osoby w związkach ten dzień kochają, a single nienawidzą, to nie jest to reguła. Centra handlowe kipiące czerwonym kolorem, wkoło cukierkowe serduszka i misie. Na wszystkich kanałach przegląd komedii romantycznych przerywanych jeszcze bardziej romantycznymi reklamami i do tego pytania zewsząd o plany na ten jeden wyjątkowy wieczór. To może skutecznie zniechęcić każdego.

To jak to Święto polubić?

Po pierwsze możemy wziąć przykład z Ameryki, skąd jak powszechnie jest uważane, Walentynki do nas przyszły. W USA walentynkowe kartki wysyła się do wszystkich osób obdarzanych sympatią, niezależnie od płci i wieku. Tak więc walentynkowym prezentem obdarować można każdego, wszystkich członków rodziny, przyjaciół, kolegów i koleżanki, nauczycieli, szefów, pracowników.

Po drugie, to na co każdy tego dnia czeka, to miły gest ze strony bliskiej osoby. Zrezygnujmy więc z banalnych prezentów: czekoladek, kwiatów i słodkich misiów, siedzenia w zatłoczonych  restauracjach czy kinach. Poszukajmy pomysłu na drobiazg, który naprawdę ucieszy drugą połówkę.

Jeżeli brakuje Wam inspiracji, podpowiadamy, sympatyczną niespodzianką zawsze będzie książka na walentynki 🙂 Poniżej przedstawiamy trzy tytuły, które tego dnia sprawdzą się jako prezent. O miłości, seksie i drobnych przyjemnościach na co dzień 🙂

WISLOCKA_plaska

Sztuka kochania, Michalina Wisłocka

„Sztuka kochania” po raz pierwszy ukazała się w 1976 roku. Był to niesamowity sukces wydawniczy! Sprzedano około 7 milionów egzemplarzy. Michalina Wisłocka walczyła o kulturę uczuć i seksu. Poruszyła w książce kwestie, o których do tej pory tak otwarcie nie pisano, m.in. metody antykoncepcji, pozycje oraz zabawy seksualne. Nie był to jednak podręcznik technik seksualnych, w książce autorka wiele miejsca poświeciła miłości i potrzebie zrozumienia innego człowieka. Wznowienie książki ukazało się czterdzieści lat po premierze, jednak mimo upływu czasu jej treść jest wciąż aktualna. A obecnie bardzo na czasie dzięki premierze filmu o Michalinie Wisłockiej z genialną Magdaleną Boczarską w roli głównej.

9780718185336

Hygge, Marie Tourell Soderberg

Hygge to określenie opisujące filozofię życia. Dzięki niej Duńczycy uznawani są za najszczęśliwszy naród na świecie. Słowo to nie ma polskiego odpowiednika – opisuje chwile szczęścia, ciepła i bliskości, które możemy odnaleźć w najzwyklejszych sytuacjach. Autorka podkreśla jak ważne jest pielęgnowanie relacji, czyli podstawy budowania każdego związku. Książka zawiera sporo pomysłów jak dobrze spędzać wolny czas oraz jak w życiu codziennym go wygospodarować, by choć momenty spędzać razem :).

seksownik-rozmowy-spod-lozka,big,722238

Seksownik. Rozmowy spod łóżka, Katarzyna Miller, Beata Pawłowicz

Mądrze i pikantnie o seksie potrafi pisać tylko Katarzyna Miller! W rozmowie z dziennikarką Beatą Pawłowicz krok po kroku odsłania naszą intymną sferę życia. Lektura Seksownika daje szansę na zrozumienie siebie i swoich pragnień. Pozwoli Wam odrzucić zahamowania i czerpać radość z udanego życia seksualnego.

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie jednak Walentynek bez symbolu serca, mamy praktyczny drobiazg na co dzień, czerwoną kłódeczkę. Podaruj ją tej osobie, którą lubisz i nie dlatego, że są Walentynki, ale po to, by gdy na nią spojrzy – doczepioną do kluczy czy zamykając nią szafkę na siłowni – miło o Tobie pomyślała.

Życzymy Wam niebanalnych Walentynek!

Wszystkie wymienione książki i kłódkę kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin.

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora