WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI, 19-22.05.2016

20.05.2016
warszawskie targi książki

Warszawskie Targi Książki to prawdziwe święto dla miłośników czytania!  Odbywają się już od 2010 roku. Od czwartku do niedzieli na Stadionie Narodowym swoją ofertę będzie prezentowało szereg wydawnictw. Wybór jest ogromny, nie sposób wymienić autorów, z którymi mogą spotkać się odwiedzający targi. Wiele książek można nabyć w dużo niższej cenie, wystawcy chętnie udzielają dodatkowych rabatów – dlatego targi to świetna okazja na uzupełnienie swojej biblioteczki.

Targi z roku na rok są coraz liczniej odwiedzane. Początkowo impreza odbywała się w PKiN, zaś od 2013 roku na Stadionie Narodowym. Zwiększa się nie tylko liczba odwiedzających, ale także chętnych do prezentowania swojej oferty wydawniczej. Zeszłoroczna edycja była rekordowa – w targach wzięło udział 860 wystawców z 29 krajów, 800 autorów i ponad 72 000 zwiedzających!

targi4W tym roku w targach bierze udział 800 wystawców z 25 krajów, m.in. z Chin, Kanady, Szwecji i Tajwanu. Podczas wydarzenia odbędzie się około 1500 spotkań, zostanie zaprezentowanych wiele premier książkowych. Kogo jeszcze będzie można spotkać? m.in. Katarzynę Bondę, Jerzego Bralczyka, Jacka Dehnela, Łukasza Orbitowskiego, Olgę Tokarczuk i Adama Wajraka oraz Janusza Leona Wiśniewskiego. Cztery dni to zdecydowanie za mało, by zapoznać się z całą ofertą targów 😉

targi3

W tegorocznej edycji gościem honorowym są Węgry – na ich stoisku nie tylko można poznać literaturę tego kraju, ale także publikacje dotyczące jego kultury. Natomiast gościem specjalnym jest Barcelona, która promuje literaturę katalońską. Poza tradycyjnymi publikacjami, na targach prezentowane są także książki artystyczne, komiksy, audiobooki i e-booki. Bardzo duża część oferty skierowana jest do dzieci i młodzieży – mogą oni wziąć udział w wykładach, rozmowach i warsztatach, a także grach i zabawach artystycznych.

targi2

Targom towarzyszą ciekawe inicjatywy. Zaczytani.org podczas targów organizują finał Wielkiej Zbiórki – akcji zachęcającej do oddawania książek na rzecz warszawskich hospicjów, szpitali i domów dziecka. Tradycyjnie można wymienić się książkami w ramach akcji „Z półki na półkę” oraz wymienić książki na e-booka i zdobyć czytnik w konkursie.

targi1

Podczas imprezy można obejrzeć wystawy fotograficzne gościa honorowego „Budapeszt dawniej i dziś” oraz „Chłopcy z placu Broni” – wystawę opowiadającą o najbardziej popularnej książce węgierskiej w Polsce. Można także zobaczyć prace Rafała Olbińskiego – znanego grafika i malarza. Tradycyjnie na WTK prezentowane są publikacje dotyczące Warszawy – w ramach spotkań wokół książek poświęconych stolicy dyskutują Hanna Gronkiewicz-Waltz, Krystyna Sienkiewicz, Anna Seniuk, Beata Tyszkiewicz i Joanna Szczepkowska.

Targi to okazja do rozmowy o książkach, nie tylko dla profesjonalistów z branży, ale także zwykłych czytelników.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora