WEJDŹ Z IMPETEM W ROK 2020, CZYLI BOOKTRENDY NA STYCZEŃ

02.01.2020

W nowy rok czytelniczy trzeba wejść z mocnym uderzeniem! Będzie więc thriller pełen sekretów, rodzinna wielopokoleniowa saga osadzona w trudnym historycznie okresie, seks dla przyjemności i seks za pieniądze. Zobacz, co wydawcy przygotowali dla czytelników na początek 2020 roku!

Harlan Coben „O krok za daleko”

Kto nie kocha Cobena, niech pierwszy rzuci kamieniem. Nie ma chyba takiego odważnego, bo wierni fani pisarza stoją za nim murem i krzywdy zrobić mu nie pozwolą. Nic dziwnego, pisarz dba o nich regularnie i co najmniej raz w roku raczy swoich czytelników nowymi powieściami. 2020 rok również rozpoczniemy z Harlanem Cobenem. W połowie stycznia premierę będzie miała jego najnowsza powieść.

„O krok za daleko” to historia o tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla swoich najbliższych. Simon Greene od miesięcy szuka swojej zaginionej córki. I kiedy już prawie mu się udaje, na jego drodze staje człowiek, przez którego uciekła – Aaron. Sytuacja jeszcze się komplikuje, kiedy znalezione zostają zwłoki Aarona. Kto zabił? W co wplątała się jego córka? Co jest w stanie zrobić, aby ją odnaleźć? Na te pytania Simon będzie zmuszony znaleźć odpowiedzi.

„O krok za daleko” to historia, za jakie uwielbiamy Cobena – pełna nierozwiązanych spraw z przeszłości i nagłych zwrotów akcji. Sekrety bowiem nie umierają nigdy i wpływają na nasze życie bardziej, niż nam się wydaje.

Charlotte Link „Czas burz”

Historia, wielopokoleniowa rodzina, siła i słabość, uczucia i emocje – takimi słowami można opisać najnowszą powieść Charlotte Link. „Czas burz” to pierwsza część z rodzinnej sagi, cyklu powieści przedstawiających losy kobiet z rodziny Dombergów. Zobaczymy tu ich niezłomne charaktery, trudne życiowe wyzwania, ale także miłość, dla której są w stanie poświęcić wszystko. Każda z osobna jest wyjątkowa, ale wszystkie łączy jedno – niezwykła siła, która pozwala im przetrwać w trudnych czasach.

Rok 1914,  rodzinny majątek w Prusach Wschodnich. Świat stoi u progu wielkiej wojny, ale osiemnastoletnia Felicja zdaje się tego nie widzieć, nie interesują ją świat polityki. Jednak trudna miłość i niespełnione obietnice i ją rzucają w wir wojennych wydarzeń. Targana emocjami i dawnym uczuciem, podejmuje decyzje, które mogą zaważyć na jej przyszłości.

Aneta Borowiec, Dorota Wróbel „Sztuka kobiecości”

Czy kobiecość da się zdefiniować, nadać jej ramy i określić niezmienne wytyczne? Nie da się! I to jest w kobiecości najpiękniejsze. Każda kobieta jest inna, każda wyjątkowa, ale każda jest kobieca na swój unikalny sposób.

O kobiecości, wszystkich jej wymiarach i aspektach, z seksuolożką i ginekolożką dr Beatą Wróbel, rozmawia dziennikarka Aneta Borowiec. To wywiad pełen poczucia humoru, ciętych uwag, ale też ogromu merytorycznej wiedzy. Kobiety rozmawiają nie tylko o fizyczności kobiet, o tym, jak wyglądają, jak się zmieniają wraz z wiekiem, o intymności i seksie. Ponieważ ciało to tylko część kobiecości, Doktor Wróbel opowiada też o stresie, wychowywaniu dzieci, wreszcie o budowaniu dobrych związków.

Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik „Prostytutki. Tajemnice płatnej miłości”

Z jednej strony wyklęte, z drugiej strony owiane tajemniczą aurą, wypchnięte na margines społeczeństwa, a zarazem stanowiące obiekt pożądania. O kim mowa? O prostytutkach. Choć, jak się mówi, to najstarszy zawód świata, to nadal niewiele o nim wiemy. Piotr i Magda Mieśnik postanowili wejść za kulisy i zobaczyć, jak naprawdę wygląda życie i praca prostytutki. Ile w nim “przyjemności”, ile wyboru, ile obrzydzenia, bólu i bezsilności.

To książka trudna, obalająca wiele mitów, pokazująca prawdziwy świat, a nie ten, który chcielibyśmy widzieć. Jesteś w stanie się z tym zmierzyć? Sięgnij po tę książkę i wejdź w nowy czytelniczy rok z mocnym uderzeniem.

 

Wymienione książki kupisz niedługo w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Storei Virgin. Polecamy!

Harlan Coben „O krok za daleko”. Przeł. Magdalena Słysz. Albatros. Warszawa 2020
Charlotte Link „Czas burz”. Przeł. Anna Makowiecka-Siudut. Znak. Kraków 2020
Aneta Borowiec, Dorota Wróbel „Sztuka kobiecości”. Agora. Warszawa 2020
Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik „Prostytutki. Tajemnice płatnej miłości”. W.A.B. Warszawa 2020

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora