WOKÓŁ UCZUĆ – 6 NOWYCH TYTUŁÓW NA UPALNE POPOŁUDNIA

18.07.2016
wokół uczuć

Latem, gdy temperatury przekraczają trzydzieści stopni, mamy prawo do relaksującej lektury. Trzeba tylko uważać, bo książki o ludzkich emocjach to często historie, które jeszcze wyżej podniosą wskaźnik na naszym wewnętrznym termometrze, spowodują szybsze bicie serca i wypieki na twarzy 😉 Poniższe powieści oscylują wokół uczuć, mówią o miłości różnego typu – nowej, utraconej, przebrzmiałej. Dążenie do szczęścia, związkowe problemy, małżeńskie konflikty, namiętności i tajemnice – to zestaw, z którego składa się nie tylko życie opisywanych bohaterów, ale także nasze własne  życie, dlatego tak często utożsamiamy się z przedstawianymi postaciami – to gwarantuje mocne przeżycia podczas czytania!

Oto nowości lipcowe, po które warto sięgnąć:

KIEDY ODSZEDŁEŚ, JOJO MOYES

Jojo Moyes to popularna pisarka, która ma sporą grupę wiernych czytelników. To co charakterystyczne dla jej pisarstwa to humor, autentyzm i bohaterowie, którzy wzbudzają sympatię czytelników. Po ogromnym sukcesie „Zanim się pojawiłeś” pisarka postanowiła napisać kolejną część opowiadającą o przygodach Lou Clark – „Kiedy odszedłeś”. Pierwsza część sprzedała się w ponad 5 milionach egzemplarzy i została zekranizowana. Dalsze losy bohaterki czyta się szybko i przyjemnie. Sprawdźcie czym zaskoczy Was Lou!

HAUSFRAU, JILL A. ESSBAUM

To debiut powieściowy poetki Jill A. Essbaum. Główną bohaterką jest Anna Benz, trzydziestosiedmioletnia Amerykanka, która mieszka w Zurychu z mężem i trojgiem dzieci. Jej życie wydaje się wygodne i uporządkowane, ale bohaterka przeżywa wewnętrzny kryzys. Szuka miłości, której nie dostaje od męża. Nowymi doświadczeniami próbuje zrekompensować poczucie wykluczenia i zagubienia w obcym kraju. „Hausfrau” to mocna, momentami kontrowersyjna opowieść o małżeństwie, która daje dużo do myślenia. Historia opisana przez Essbaum porównywana jest do „Pani Bovary” i „Anny Kareniny”. Czy rzeczywiście tak jest, musicie sięgnąć po książkę, by się przekonać.

DOM NAD JEZIOREM, KATE MORTON

W powieści „Dom nad jeziorem” mamy wszystko! Tajemnicę, miłość młodzieńczą i dojrzałą, trudy i wyzwania dnia codziennego oraz przeciwności losu, z którymi muszą radzić sobie bohaterowie. Opisana przez Morton historia sięga czasów sprzed pierwszej wojny światowej, aż do czasów współczesnych. Bardzo ciekawa, wciągająca lektura, o niezwykłym klimacie.

KLEJNOTY ARYSTOKRATKI, DANIELLE STEEL

Danielle Steel nie trzeba przedstawiać. Wiele książek tej popularnej autorki zostało zekranizowanych. Rzesze wiernych czytelniczek nie zawiodą się kolejną pozycją w dorobku pisarki. Bohaterką „Klejnotów arystokratki” jest młoda prawniczka o imieniu Jane. Jej życie ulega zmianie po otrzymaniu niezwykłego polecenia, by nadzorować licytację pamiątek pozostawionych przez pewną arystokratkę. Sprawa od początku wydaje się bohaterce tajemnicza. Jane postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o tajemniczej kobiecie i jej życiu. Okazuje się, że prawda o arystokratce odmieni także jej własne życie…

JEDEN WIECZÓR W PARADISE, MAGDALENA MAJCHER

Magdalena Majcher  zawodowo pracuje jako copywriter, pisze artykuły dla prasy kobiecej i prowadzi bloga literackiego. „Jeden wieczór” to jej pierwsza powieść. Główna bohaterka to Marianna, która dla dobra dzieci, żyje w nieszczęśliwym małżeństwie. Rezygnuje z własnych potrzeb, jednak sytuacja ulega zmianie, gdy niespodziewanie spotyka mężczyznę ze swojej przeszłości. To opowieść o trudnych wyborach, naprawianiu popełnionych błędów i walce o własne szczęście. Powieść polskiej pisarki wzrusza, ale także bawi.

PIERWSZA PRZYCHODZI MIŁOŚĆ, EMILY GIFFIN

Emily Giffin to amerykańska pisarka, której książki trafiły na listę bestselerów. Nowa powieść opowiada o dwóch siostrach – Josi i Meredith. Jak to czasem bywa, siostry bardzo się różnią i prowadzą zupełnie odmienne życia. Meredtih jest mężatką i ma dwójkę dzieci, a Josi jest samodzielną singielką, która wolna od zobowiązań, robi to, co jej się podoba. Bardzo dużo je dzieli, dlatego niemalże każde spotkanie kończy się kłótnią. Mimo tego kochają się i potrzebują wzajemnie. Ten opis pasuje do niejednego rodzeństwa 😉 Autorka mówi w książce o skomplikowanych relacjach w rodzinach i związkach, o ukrytych pragnieniach i dążeniu do szczęścia. Bardzo przyjemna lektura, w której będziemy utożsamiać się z bohaterkami.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora