WYJĄTKOWA PODRÓŻ PAWLIKOWSKIEJ. TYM RAZEM NIE SAMOTNA! KTO JEJ TOWARZYSZY?

24.10.2018

Gdy bierzesz do ręki książki Beaty Pawlikowskiej, możesz być pewien, że będzie to lektura optymistyczna. Nieważne, czy jest to opowieść o podróżach, kalendarz, czy książka do nauki języka. Słynna podróżniczka zawsze w publikacjach umieszcza duży ładunek pozytywnej energii, by tchnąć w czytelnika radość i wywołać uśmiech na jego twarzy.

 

Blondynka na Wyspie Zakochanych

Beata Pawlikowska odwiedza niezwykłe zakątki świata i w książkach dzieli się swoimi obserwacjami, ciekawostkami i fotografiami. Nie inaczej w „Blondynce na Wyspie Zakochanych”! Książka zawiera opis niezwykłej podróży do dwóch ostatnich krajów w Ameryce Środkowej, których jeszcze nie widziała – Belize i Salwador.

„Kiedy mimo strachu odważysz się ruszyć naprzód na spotkanie nieznanego, świat łagodnie zaopiekuje się tobą i będzie ci we właściwym momencie podsuwał odpowiednie wskazówki.”

W połowie stycznia, kiedy w Polsce panowały mrozy i hulał zimny wiatr, ona kupiła bilet i w drodze do Belize wylądowała w Georgii na południu Stanów Zjednoczonych. Stąd dotarła do Belize City i dalej na niewielką, rajską wyspę Caye Caulker. Na Karaibach pływała z rekinami i oglądała spektakularne zachody słońca. W dżungli wspinała się na piramidy Majów i brała kąpiel w naturalnych basenach przy wodospadach.

„Jest wiele rajów na świecie. Istnieją bez względu na to co robią w tym czasie ludzie. Ale jeśli przybędziesz, podzielą się z tobą blaskiem słońca, szumem ciepłego wiatru, zapachem słonego oceanu, białym piaskiem, łagodnym powietrzem i śpiewem tropikalnych ptaków.”

Ta podróż odkryła przed nią nowe miejsca, ale także okazała się być przełomowa także dla jej prywatnego życia. Ku zaskoczeniu Beaty Pawlikowskiej, kiedy właśnie ułożyła sobie nowe życie jako szczęśliwa singielka, los postanowił podczas jednej z podróży posadzić ją w aucie obok Amerykanina, który wyjątkowo tego dnia był zasępiony i małomówny, a ona wbrew swojej naturze jako pierwsza nawiązała kontakt. Z Danny’m poznali się podczas wycieczki do Caracol – jednego z największych miast Majów.

„Spojrzałam na niego. Siedział bokiem do mnie, widziałam więc tylko część jego twarzy z krótko przystrzyżoną brodą i wąsami, tropikalny, miękki kapelusz, podróżną koszulę i okulary przeciwsłoneczne. Było w nim coś intrygującego.”

Dalszą podróż odbyli już wspólnie. Wystarczyło dwanaście dni, by Pawlikowska odkryła, że „Bycie z kimś jest równie przyjemne, co bycie samemu!”Była to jedna z najbardziej niezwykłych historii, jakie przydarzyły się jej podczas podróży. „Nigdy wcześniej podczas samotnych wypraw nie spotkałam kogoś, z kim tak łatwo rozmawiało się na różne tematy.

Niezwykła dla Pawlikowskiej, a dla czytelnika pozytywna, egzotyczna i inspirująca przygoda!

Kalendarz do nauki języka angielskiego 2019

Temperament Beaty Pawlikowskiej nie pozwala jej zbyt długo usiedzieć w miejscu. Ledwo wraca z jednej podróży, już pakuje się do kolejnej. Każda podróż to przygoda! Bez znajomości języków – angielskiego, hiszpańskiego czy niemieckiego, dotarcie w niektóre miejsca byłoby niemożliwe lub zajęłoby jej więcej czasu. Podróżniczka proponuje nam naukę angielskiego poprzez poznawanie indiańskich cytatów! Kalendarz pełen jest ciekawych sentencji po angielsku z informacją, jak wymawiać poszczególne słowa oraz z polskim tłumaczeniem. Kalendarz ma układ tygodniowy, jest w nim miejsce zarówno na notatki, jak i ćwiczenia z angielskiego.

„Be careful when speaking. You create the world around you with your words.”

Rok Dobrych Myśli. Kalendarz 2019

To kolejne wydanie kolorowego, pełnego motywacji kalendarza! A w nim:

– na każdej stronie znajduje się motto przewodnie danego dnia, np. „Dzień ćwiczenia dobrych myśli”,

– a do niego adekwatna inspiracja:

„Ćwicz pozytywne myślenie – zobaczysz, że zmieni się wtedy całe twoje życie. Kiedy twój umysł koncentruje się na narzekaniu i marudzeniu, wskaż mu dobre, pozytywne strony sytuacji i nakieruj na myślenie konstruktywne.”

– kilkanaście przepisów kulinarnych na egzotyczne potrawy, np. marokańską zupę harira, koktajle i sałatki,

– poza tym układ dzienny zapewnia mnóstwo miejsca na notatki,

– a całość pełna jest energii, ciepłych kolorów i radosnych rysunków!

 

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

Beata Pawlikowska, „Blondynka na Wyspie Zakochanych”. Edipress. Warszawa 2018.

Beata Pawlikowska, „Kalendarz do nauki języka angielskiego 2019”. Edipress. Warszawa 2018.

Beata Pawlikowska, „Rok Dobrych Myśli . Kalendarz 2019”. Edipress. Warszawa 2018.

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora