WYJEŻDŻASZ W DŁUGĄ PODRÓŻ? KONIECZNIE ZABIERZ ZE SOBĄ TE KSIĄŻKI!

18.07.2019

Długa podróż to… dużo czasu na czytanie. Zamiast myśleć o tym, ile jeszcze drogi przed Tobą i co chwilę pytać “daleko jeszcze?”, chwyć książkę. Nie wiesz, jaka lektura będzie najlepszym towarzyszem w długiej drodze? To proste – sięgnij po książki z podróżą w tle!

Agnieszka Maciąg “Miłość. Ścieżki do wolności”

Miłość to droga, miłość to zmiana, miłość to wyzwanie. Nie jest to uczucie jednostajne, niezmienne, cały czas intensywne i gorące. Zmienia się, przekształca, ma swoje wzloty i upadki. Każde doświadczenie wpływa na związek, relacje między dwojgiem ludzi. Co zrobić, aby w miłości kroczyć z partnerem tą samą drogą i stojąc na rozstaju nie pójść w dwie różne strony?

O tym pisze Agnieszka Maciąg w swojej książce “Miłość. Ścieżki do wolności”. Dowiecie się z niej, jak kochać, jak żyć miłością, jak tworzyć trwałe i wartościowe relacje z samą sobą, z partnerem, z dziećmi, z rodziną i z otaczającym światem. To książka o procesie poznawania siebie, odkrywania swoich możliwości, odbudowywania wiary w uczucia. Ale także o kryzysie, wątpliwościach, dojściu do rozstaju dróg. Tę książkę, jak twierdzi autorka, powinna przeczytać każda kobieta, bez względu na to, w jakim momencie życia się znajduje. Nie dlatego, że jest napisana przez eksperta, lecz dlatego, że to historia zwykłej kobiety. “Dzielę się z Wami moją historią z otwartym sercem, jako jedna z Was” pisze Agnieszka Maciąg. “Napisałam tę książkę, aby uleczyć kobiece serca”.

Jeśli chcesz więc uleczyć swoje serce, pragniesz przywrócić swoją wiarę w miłość, szukasz nadziei i otuchy, ta książka jest dla Ciebie.

 

Richard Paul Evans “Podróż tysiąca mil”

Czasem, by móc zmienić swoje życie, trzeba wyruszyć w długą podróż. Nie tylko taką liczoną w kilometrach, ale także w podróż w głąb siebie. Zrozumieć swoje dotychczasowe wybory, motywacje, oczekiwania i marzenia.

W taką podróż wyrusza Charles. Impulsem do tej decyzji był… jego własny pogrzeb. Mylnie uznano go za zmarłego, miał więc okazję zobaczyć, kto będzie za nim tęsknił i płakał. Okazało się, że nikt. Gdy na jego pogrzeb przyszły zaledwie 3 osoby, zrozumiał, że zmarnował swoje życie. Nie stworzył z nikim wartościowego związku, a wiele serc złamał. Postanowił więc wykorzystać swoją szansę i, jak to zwykle bywa w amerykańskich powieściach, wyrusza w długą podróż, by odkupić swoje winy. Czy mu się to udało? Odpowiedź znajdziesz w książce.

Richard Paul Evans wraca z wyjątkowym cyklem „Opowieści Sprzedawcy Marzeń”, by pokazać, do czego zdolny jest człowiek, który dostał szansę, by zacząć życie od nowa.

 

Gayle Forman “Nie wiem, gdzie jestem”

Jeśli wszystko stracisz, to co będzie trzymać Cię przy życiu? Nadzieja, tęsknota i miłość. To właśnie połączyło trójkę nieznajomych sobie osób. Freya, Harun i Nathaniel spotykają się w Nowym Jorku. Dziwne i nieco przerażające zdarzenie sprawia, że ich losy splatają się ze sobą. Każde z nich zgubiło lub porzuciło swoją dotychczasową drogę, nikt jednak nie wie, jak ją odnaleźć. W poszukiwaniu straconej życiowej ścieżki wspierają się wzajemnie, zarażają entuzjazmem i pozytywną energią. I jak to w Nowym Jorku bywa “wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń”.

Książka “Nie wiem gdzie jestem” to opowieść o miłości i stracie, życiu i śmierci. Jest pełna różnorodnych emocji, od strachu i niepewności, po miłość i wiarę w dobro innych ludzi. Pokazuje, że po każdej porażce można się podnieść, szczególnie wtedy, kiedy ma się obok wspierających przyjaciół. Ta lektura to wybór dla każdego, kto chce odzyskać wiarę w ludzi.

 

Wymienione książki kupisz niedługo w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

 

Agnieszka Maciąg “Miłość. Ścieżki do wolności”. Otwarte. Kraków 2019

Richard Paul Evans “Podróż tysiąca mil”. Przeł. Hanna de Broekere. Znak Literanova. Kraków 2019

Gayle Forman “Nie wiem, gdzie jestem”. Przeł. Michał Juszkiewicz. Prószyński i S-ka. Warszawa 2019

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora