Z miłości do zwierząt | Weterynarz na dyżurze, Gareth Steel

09.03.2023
weterynarz na dyżurze gareth steel recenzja

Literatura oparta na medycznych historiach, opowieściach lekarzy o ich pracy, życiu, pacjentach, trudnych przypadkach, stała się w ostatnich latach niezwykle popularna. Lubimy czytać o tym, co dzieje się za drzwiami gabinetu – przed jakimi wyborami stoją medycy, jak radzą sobie ze śmiercią pacjentów, ile radości sprawia wyleczenie człowieka i co robią w wolnym czasie, aby poradzić sobie z tymi emocjami. Dziś dostajemy do ręki historię weterynarza. I okazuje się, że jest ona równie angażująca, wciągająca i pełna emocji!

Między narowistym koniem, a operacja na małej myszce

weterynarz na dyżurze gareth steelCzy zastanawiasz się, co czuje weterynarz, kiedy opuszczasz jego gabinet z merdającym czworonogiem? Jakie emocje towarzyszą mu, kiedy musi poinformować właścicieli, że ich psiego przyjaciela nie da się uratować? Gareth Steel, weterynarz z dwudziestoletnim stażem, przybliża nam swoją pracę i pokazuje, jak wygląda od środka. A ma o czym opowiadać, bowiem przez ostatnie lata pracował w wielu miejscach w Wielkiej Brytanii, pomagał zwierzętom domowym, gospodarskim, z małych wsi i wielkich miast. Można powiedzieć, że podczas swojej praktyki widział wszystko. A książka ”Weterynarz na dyżurze” to efekt jego doświadczeń.

Cena za swoją pasję

Powstają liczne programy czy seriale, których bohaterami są lekarze zwierząt. Przedstawiają z reguły radosną (można powiedzieć, że „merdającą”) stronę tej profesji. Weterynarz spędza całe dnie na przytulaniu i głaskaniu słodkich zwierzaków… Gareth Steel zapewnia, że to wizja daleka od rzeczywistości.

Praca weterynarza bowiem to nie jest radosna zabawa ze zwierzętami. Często konieczne jest podejmowanie bardzo trudnych decyzji. To działanie często „w ciemno”. To codziennie podejmowanie ryzyka i doświadczanie skrajnych emocji – od wielkiej radości, bo ogromny ból i smutek. To desperackie działania, które podejmuje się z miłości do zwierząt.

Gareth Steel niczego nie koloryzuje i nie ubarwia. Pokazuje pracę weterynarza taką, jaką ona jest. To obraz, na który nie każdy będzie gotowy. Ale “Weterynarz na dyżurze” jest niezwykle ważną lekturą dla wszystkich miłośników zwierząt. Dzięki niej będą potrafili docenić pracę lekarza swojego czworonożnego przyjaciela.

Wymienioną książkę kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Gareth Steel “Weterynarz na dyżurze”. Znak. Kraków 2023

wyszukiwarka button 1

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora