wojciech chmielarz farma lalek

Farma lalek

Wojciech Chmielarz

Marginesy
2023


Gdzie kupię

Odnalezione w starych sztolniach ślady makabrycznej zbrodni prowadzą komisarza Mortkę do świata, w którym ludzie traktowani są jak towar.

W karkonoskich Krotowicach ginie jedenastoletnia Marta. To już drugi przypadek zaginięcia w ciągu ostatnich miesięcy. Policja podejrzewa pedofila, ale trop okazuje się fałszywy. Wkrótce Marta, cała i zdrowa, zostaje odnaleziona w starej kopalni uranu. Niestety, wraz z dziewczynką śledczy odkrywają ciała czterech niezidentyfikowanych kobiet.

Komisarz Jakub Mortka do sennego miasteczka zostaje zesłany w ramach kary za niesubordynację, a pobyt w Krotowicach ma być okazją do odpoczynku i refleksji. Zamiast tego śledczemu przyjdzie się zmierzyć nie tylko z makabryczną zbrodnią, ale także z niedoświadczeniem lokalnych funkcjonariuszy, małomiasteczkowymi uprzedzeniami i niechętną do współpracy z policją społecznością romską.

Farma lalek to druga – po Podpalaczu – część cyklu z komisarzem Jakubem Mortką.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
6 ocen
5 recenzji
5 5
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Zuzanna
28.02.2023
Bardzo dobry kryminał. Pierwszy tom o Komisarzu Mortce czytałam już jakiś czas temu, ale nie przeszkadzało mi to w zapoznaniu się z drugim tomem. Wciągająca historia, ciekawe śledztwo i dość zaskakujące zakończenie. Polecam i na pewno sięgnę po kolejne tomy serii
Mirka
23.02.2023
Wciagajaca
Dida56
19.02.2023
Z książką Chmielarza rozpoczęłam weekend i choć za Mordką nie przepadam. To jestem tym razem zachwycona. Szybka akcja, ciekawa zagadka kryminalną no i akcja w Karkonoszach, które kryją wiele tajemnic. Zachęcam do czytania
  • 1
  • 2