Oceń w Polcecacie-Pomagacie śmierć wiarołomnym j.d. robb nora roberts

Śmierć wiarołomnym

Nora Roberts (J.D. Robb)

Świat Książki
2023


Gdzie kupię

W nowym thrillerze policyjnym z bestsellerowej serii o Eve Dallas autorstwa J. D. Robb to, co wyglądało na kłótnię kochanków o tragicznym finale, okazało się czymś znacznie poważniejszym i bardziej przerażającym.

Widok pracowni w West Village, gdzie popełniono przestępstwo, zdaje się świadczyć o klasycznej zbrodni w afekcie: dwa kieliszki do wina przy łóżku, dźwięki muzyki i młoda rzeźbiarka, Ariel Byrd, z roztrzaskaną czaszką. Ale kiedy Dallas dociera do zamożnej mieszkanki Upper East Side, która zadzwoniła pod numer 911, coś wzbudza jej podejrzenia. Przystojny narzeczony pociesza bogatą, elegancką Gwen Huffman, roniącą łzy. Ale dlaczego kobieta zgłosiła odnalezienie zwłok dopiero po godzinie? I dlaczego dopuszcza się kłamstw w drobnych sprawach?

Na podobieństwo rzeźbiarza przy pracy Eve usuwa kolejne warstwy kłamstw, by dotrzeć do tego, co się pod nimi skrywa.

J.D. Robb to pseudonim literacki autorki ponad 200 powieści, które trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”. Ich łączny nakład przekroczył pięćset milionów egzemplarzy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
6 ocen
3 recenzji
5 5
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

paulaczyta
22.09.2023
Thriller z bestsellerowego cyklu Oblicza Śmierci Kłótnia kochanków o tragicznym finale, przestępstwa, kłamstwa, tajemnice Miejsce przestępstwa wskazuje na zbrodnie w afekcie. Wino, muzyka, zabita rzeźbiarka. Wydawać by się mogło że to zwykła kłótnia kochanków. Jednak Eve coś tutaj zdecydowanie nie pasuje. Gwen pocieszana jest przez przystojnego narzeczonego, płacze, ale czemu zgłosiła znalezienie zwłok dopiero po godzinie? Eve musi odkryć dlaczego kobieta kłamie, co takiego ukrywa i co naprawdę wydarzyło się tamtego wieczoru. A dotarcie do prawdy wcale nie będzie łatwe. Wciągająca, zaskakująca i trzymająca w napięciu historia.
Katarzyna
12.09.2023
Nora Roberts po raz kolejny "popełniła" świetny kryminał. Ta część to świetny dalszy ciąg moich ulubionych bohaterów. Mimo, iż jest to 52. tom o Evy Dallas, to czuję świeżość, lekkość i przyjemność po jej przeczytaniu. Tym razem ofiarą jest młoda kobieta, której ciało znaleziono w mieszkaniu. Na początku wydaje się, że to była zbrodnia w afekcie i poszkodowana prawdopodobnie znała sprawcę. Jednak to książka królowej kryminałów i tu nic nie jest takie, jakim się na początku wydaje. Ostrzegam, bardzo wciąga 😃☺️
mag_rzska
10.09.2023
Dałam się wciągnąć z pozoru prostej kryminalnej fabule. W swoim mieszkaniu zostaje zabita dobrze zapowiadająca się rzeźbiarka. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą jest kochanek ofiary. Wystarczy go znaleźć i po sprawie. Tymczasem śledztwo zaczyna się komplikować. Podobnie jak we współczesnych obyczajówkach i tu autorka nie ucieka od poważniejszych wątków, z pozoru wykluczających się: jak ortodoksyjna moralność, przemoc wobey kobiet i dzieci, handel ludźmi, eliminacja osób LGBT z życia społecznego. I w ten sposób mamy emocjonującą, pełną zwrotów akcji powieść.