2 KSIĄŻKI DLA WRAŻLIWYCH KOBIET

05.12.2019

Dzisiejszy świat nie sprzyja ludziom wrażliwym. W cenie jest przebojowość, ekspresja i dążenie do celu nie patrząc na środki. Kobiety doskonale radzą sobie w takim świecie, odnoszą zawodowe sukcesy, zdobywają najlepsze wykształcenie, rozwijają się. Jednak nawet najostrzejsza pani prezes, najbardziej surowa pani dyrektor, kiedy wraca do domu i zrzuca z siebie garsonkę i szpilki, chce poczuć emocje, uczucia. Chce poruszyć w sobie te wrażliwe, kobiece nuty. Co pomoże jej w tym bardziej, jeśli nie książki?

Danielle Steel „Dziecinna gra”

Danielle Steel Dziecinna gra

Idealna matka, idealnie wychowująca idealną trójkę dzieci. Kobieta-bohaterka, która stając się wdową w wieku 35 lat, samotnie przebrnęła przez macierzyństwo, wychowała dzieci na przyzwoitych ludzi, a przy okazji jeszcze ukończyła studia prawnicze. Kate Morgan prowadzi uporządkowane życie zarówno zawodowe, jak i prywatne. Wszystko w nim jest rozsądne, przemyślane i na swoim miejscu. Jej dzieci są dorosłe, ukończyły prestiżowe uczelnie, mają dobrą pracę. Tak jawi nam się główna bohaterka powieści Danielle Steel „Dziecinna gra”. Ale… tak, tu też pojawi się w końcu jakieś ale. Okazuje się bowiem, że pod tą idealną powłoką kryje się rysa, a nawet więcej – głęboka szrama. Przeszłość Kate okazuje się nie być tak kryształową, jak sama chciałaby ją pamiętać. Co więcej, jej dzieci zaczynają podejmować decyzje, które są dla niej trudne do przyjęcia. Jej idealny, uporządkowany świat zaczyna się walić. Jak w tej sytuacji zachowa się Kate?

“Dziecinna gra” to opowieść o tym, jak ważną lekcję dają nam własne dzieci.

To, czego nas uczą, jest czasem trudne, czasem zaskakujące, ale zawsze niezwykle cenne. Danielle Steel sięga po trudny temat – rodzicielstwa, relacji z dziećmi i próby pogodzenia się z tym, że dzieci idą własną drogą. Bo w końcu dzieci wychowujemy nie dla siebie, a dla świata.

Dla kogo: dla osób kochających literaturę obyczajową, a w szczególności powieści Danielle Steel. Rodziców, którzy próbują zrozumieć swoje dzieci, czy też dorosłych dzieci, którzy chcą zrozumieć swoich rodziców.

Przeczytaj również recenzje innej powieści Danielle Steel TRUDNE RELACJE MATKI I CÓRKI – POZNAJ HISTORIE INSPIROWANE ŻYCIEM

Paullina Simons „Królestwo nędzników”

Paullina Simons Królestwo nędzników

Julian i Josephine to para kochających się ludzi. Z pozoru ich związek jest zwyczajny, podobny do wielu innych. Jednak jest coś, co ich różni, co wymyka się standardom. Ich miłość nie zna granic ani czasu, ani przestrzeni. Jest wieczna. A przynajmniej głęboko wierzy w to Julian. To dlatego nigdy nie przestał kochać Josephine, nawet po tym pamiętnym,tragicznym wydarzeniu. Kiedy dostał możliwość, aby odwrócić bieg historii i znów spotkać Josephine, nie waha się. Wyrusza w podróż przekraczającą granice czasu i przestrzeni, z której dotąd nigdy nikt nie wrócił.

Czy wiara i miłość wystarczą, by przechytrzyć los?

To pytanie jest kwintesencją powieści Paulliny Simons “Królestwo nędzników”. Druga część trylogii “Kres wieczności” to hołd dla miłości, dowód na to, że jesteśmy w stanie poświęcić dla niej wszystko. Dla niej nie boimy się igrać ze śmiercią, rzucić wyzwanie przeznaczeniu, skonfrontować się ze śmiertelnymi wrogami. Ta powieść to magiczna, nieprawdopodobna i niezwykle wciągająca historia o miłości, jakiej każdy z nas chciałby doświadczyć.

Dla kogo: dla niepoprawnych romantyków i romantyczek, którzy wierzą w miłość wieczną i prawdziwą. Dla tych, którzy chcą oderwać się od rzeczywistości i wyruszyć do świata wyobraźni.

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

  • Danielle Steel “Dziecinna gra”. Przeł. Ewa Ratajczyk.  Amber. Warszawa 2019
  • Paullina Simons „Królestwo nędzników”. Przeł. Katarzyna Malita. Świat Książki. Warszawa 2019

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora