3 KSIĄŻKI, KTÓRE MUSISZ PRZECZYTAĆ ZANIM WYBIERZESZ SIĘ DO KINA!

21.02.2017
ekranizacje książek

Romans między literaturą a kinem trwa już od wielu lat. Tegoroczny sezon kinowy co chwilę zapewnia nam kolejne atrakcje! Repertuary obfitują w ekranizacje powieści, ponieważ są one wspaniałą inspiracją dla wielu scenariuszy.

Książki i ekranizacje książek to zależność na której my tylko zyskujemy! Do dyspozycji mamy wspaniałe powieści i filmy. Często dzięki filmom poznajemy nowych autorów lub odkrywamy historie na nowo. Ciekawym doświadczeniem jest obejrzenie filmu i dowiedzenie się jak przeczytaną historię zinterpretował reżyser i aktorzy. Skonfrontowanie naszych wizji z filmowymi zawsze budzi emocje. By móc je przeżywać, najpierw przeczytaj książki! Poniżej zachęcamy do lektury trzech bestsellerów.

Ciemniejsza strona Greya, E. L. James

Trylogia o odcieniach Greya rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo. Powieści sprzedawały się i nadal sprzedają w zawrotnym tempie, pobijając wszelkie rekordy czytelnicze. Mają rzesze wielbicielek i tyle samo krytyków. Do kin właśnie weszła ekranizacja drugiego tomu – „Ciemniejsza strona Greya”, z tej okazji wznowiono także wydanie książkowe. Jeśli jeszcze nie znasz historii Ann i Christiana, najwyższa pora, by sprawdzić dlaczego stała się bestsellerem! Ann Steele i Christian Grey to niecodzienna para. Łączył ich nietypowy układ. Relacja miała być wyłącznie seksualna, jednak z czasem przerodziła się w coś głębszego. W drugiej części para próbuje stworzyć związek oparty nie tylko na zabawach erotycznych. Stopniowo poznają się, ale czy będą w stanie zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia? W książce pojawia się także wątek sensacyjny, który nadaje historii tempa.

Był sobie pies. Ten świat jest naprawdę pomerdany, W. Bruce Cameron

Niezwykle sympatyczna książka. Pomysłowa historia, która wywołuje wiele emocji – jest zabawna, ale i przejmująca. Ta książka pokazuje, że miłość nie zna granic! Jest optymistyczna i piękna. Nic dziwnego, że została zekranizowana – film już możemy oglądać w kinach. Powieść opisuje historię psa, którego misją stało się uświadamianie swoim właścicielom jak ważna jest miłość i pogoda ducha. Misję tą wypełniał nie przez jedno, ale kilka żyć! Opisane przygody poznajemy z perspektywy psa – Bailey’a. Każdy kto ma i kocha swojego czworonoga wie, że taka miłość i więź jest wyjątkowa J Z książki dowiadujemy się co go bawi, a co smuci oraz jakie ma tajemnice. Przeczytaj koniecznie tę przejmującą historię, a dowiesz się co tak naprawdę myśli o Tobie ukochany pupil 😉 Zarówno lektura, jak i film, przyniosą dużo wzruszeń, uśmiechu i zabawy.

Prowadź swój pług przez kości umarłych, Olga Tokarczuk

To dość nietypowa powieść dla twórczości Olgi Tokarczuk. Ważną rolę odgrywa tu wątek kryminalny. Historia jest mroczna i bardzo wciągająca. Główna postać – Janina Duszejko, mieszka w odosobnionej od reszty świata górskiej osadzie w Kotlinie Kłodzkiej. Kocha przyrodę, swoje psy i poezję Williama Blake’a. Spokój jaki panuje w miejscowości zostaje zakłócony przez falę morderstw. Ofiarą padają miejscowi myśliwi. Według bohaterki to zwierzęta mszczą się na swoich oprawcach. Duszejko na własną rękę walczy o bezpieczeństwo zwierząt. Uważa, że ludzie powinni żyć w zgodzie z naturą, a nie ją niszczyć. Bardzo ważny w powieści jest aspekt moralny dotyczący polowań i zabijania zwierząt. Autorka zastanawia się dlaczego przykazanie „nie zabijaj” odnosi się tylko do ludzi oraz nad tym dlaczego człowiek przypisał sobie najważniejszą rolę i stawia się niemalże na równi z Bogiem – decydując o życiu zwierząt i roślin.

Jak w tradycyjnym kryminale możesz spróbować rozgryźć zagadkę morderstw, choć zakończenie jest zaskakujące, więc nie będzie łatwo 😉  Od 24 lutego będzie można obejrzeć w kinach ekranizację książki. Thriller pt. „Pokot” wyreżyserowała Agnieszka Holland.

Chcesz wiedzieć dlaczego lepiej najpierw przeczytać książkę, a dopiero potem iść do kina? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat!

Jaka decyzja – książka przed kinem czy po? 😉

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin.

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora