3 KSIĄŻKI, KTÓRE ZABIERZESZ W WAKACYJNĄ PODRÓŻ, CZYLI #BOOKTRENDY NA CZERWIEC

29.05.2019

Ognisty romans, krwawy kryminał czy obyczajowe felietony – jaką książkę spakujesz do wakacyjnej walizki? Jeśli nie możesz się zdecydować, sprawdź, co już wkrótce pojawi się na naszych półkach. Przeczytaj booktrendy na czerwiec i zdecyduj, którą książkę zabierzesz ze sobą w podróż.

Jo Nesbø „Nóż”

Harry Hole budzi się na ciężkim kacu. To żadna nowość dla tego niepokornego i bezkompromisowego policjanta. Jednak  na jego dłoniach i ubraniu znajdują się ślady krwi. Nie jest w stanie sobie przypomnieć, skąd się tam wzięły.

Tak zaczyna się kolejna (12. już!) część serii autorstwa Jo Nesbø. Historia Harry’ego zatoczyła koło, policjant wraca do punktu wyjścia. Znowu pije na umór, Rakel wyrzuciła go z domu, ponownie mieszka przy Sofies Gate. W jego życiu wydarzyło się już chyba wszystko, co najgorsze. Ale nawet on nie jest gotowy na to, co wkrótce go spotka… Zmierzenie się ze starym, śmiertelnym wrogiem będzie niczym w porównaniu do osobistego piekła, jakie go czeka. „Dwa lata temu usiadłem i zacząłem zastanawiać się nad najokropniejszą rzeczą, jaka mogła by wydarzyć się w życiu naszego głównego bohatera. Wpadłem na jedną odpowiedź i podążyłem jej tropem” mówi o tej sprawie Jo Nesbø. Masz już swoje przypuszczenia, co to może być? Przeczytaj książkę i dowiedz się, czy masz rację.

Marcin Meller „Nietoperz i suszone cytryny”

Marcin Meller to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy. Wyrazisty styl, cięta riposta i poczucie humoru to jego cechy charakterystyczne. Pisze o sprawach lekkich i trudnych, ale cały czas utrzymuje swobodny, anegdotyczny ton. Jak sam mówi „Śmiech jest najlepszą tarczą i lekarstwem. Inaczej można by zwariować.”

Książka „Nietoperz i suszone cytryny” to zbiór najlepszych (zdaniem autora) felietonów z ostatnich trzech lat. Do tego dochodzi kilka nowych, napisanych na potrzeby książki tekstów, mniej lub bardziej surrealistycznych historii, które przydarzały się w mediach, z którymi miał do czynienia. Będzie więc trochę o show-biznesie i polityce, ale także o Mazurach i piłce nożnej, miłości i dzieciach. No i o tym, jak niegdyś miało się virahę i brabant.

Jeśli masz ochotę na książkę, które cię rozbawi, wzruszy, a czasem skłoni do refleksji, sięgnij po „Nietoperze i suszone cytryny”.

E.L. James „Mister”

Miłość, namiętność i pożądanie – tak w trzech słowach można opisać książkę „Mister”. Będzie piękny i bogaty mężczyzna, tajemnicza kobieta oraz mroczny sekret. Coś ci to przypomina?

Masz rację, jeśli do głowy przyszła ci seria „50 twarzy Greya”. Autorką książki „Mister” jest bowiem E.L. James. Poznajemy Maxima Trevelyana, człowieka urodziwego, bogatego i z koneksjami, który dodatkowo (jakby w życiu dostał zbyt mało) odziedziczył tytuł szlachecki i rodzinny gigantyczny majątek. Największym jego wyzwaniem będzie jednak walka z pożądaniem, które wywołała w nim pewna tajemnicza, młoda kobieta. Alessia Demachi to małomówna, piękna dziewczyna z ogromnym talentem muzycznym. Nęci Maxima swoim sekretem, wzbudzając w nim namiętność, jakiej dotąd nie doświadczył. Obydwoje kryją mroczne sekrety, obydwoje kierowani są namiętnością i pożądaniem, więc o racjonalnych decyzjach trudno tu mówić.

„Mister” to tajemnicza, pełna kryjących się niebezpieczeństw powieść, gdzie miłość i namiętność pojawiają się niemal na każdej jej stronie. Mieszanka zapierająca dech w piersiach aż do samego końca. Fani E.L. James nie będą zawiedzeni!

 

Wymienione książki kupisz niedługo w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Jo Nesbø „Nóż”. Przeł. Iwona Zimnicka. Wydawnictwo Dolnośląskie. Wrocław 2019

Marcin Meller „Nietoperz i suszone cytryny”. W.A.B. Warszawa 2019

E.L. James „Mister”. Przeł. Daria Kuczyńska-Szymala, Katarzyna Petecka-Jurek, Violetta Dobosz. Sonia Draga. Katowice 2019

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora