3 MOCNE KRYMINAŁY LIPCA

31.07.2017

 Zastanawiasz się co teraz przeczytać? Sięgnij po trzy kryminały, które naszym zdaniem spełnią Twoje oczekiwania z nawiązką. Zostały napisane przez pisarzy z północy – Dani, Szwecji i Szkocji, ale klimat w nich panujący na pewno nie jest chłodny. Na stronach powieści napięcie rośnie i opada równie gwałtownie jak temperatura w tegoroczne lato. Podobnie jak w pogodzie, pełno tu niespodzianek, gwałtownych zjawisk i zaskakujących zwrotów akcji. Kiedy myślisz, że jest już po burzy, nowe fakty spadają na Ciebie jak grom z jasnego nieba!

 pobraneukryte wady

Ukryte wady, Elsebeth Egholm

„Ukryte wady” to połączenie powieści kryminalnej i obyczajowej, ale spodoba się także fanom thrillerów, ponieważ historia jest pełna napięcia od początku do końca. Poznajemy historię trzech przyjaciółek. Spotykają się na przyjęciu urodzinowym jednej z nich – Dicte Svendsen. Jest ona świeżo rozwiedzioną dziennikarką i swoje czterdzieste urodziny spędza wraz z koleżankami w kawiarni nad rzeką Arhus. W pewnym momencie jedna z bohaterek słyszy dziwny odgłos dochodzący od rzeki, dziewczyny zbliżają się do wody i odnajdują balię z ciałem noworodka. Są pod ogromnym wrażeniem tego traumatycznego przeżycia i postanawiają wyjaśnić zbrodnię. Od tego momentu życie każdej z nich zmienia się diametralnie. Stopniowo poznajemy ich życie prywatne i tytułowe wady oraz skrywane traumy z przeszłości. „Ukryte wady” to przede wszystkim kryminalna zagadka, ale książka porusza także temat poszukiwania w życiu miłości i harmonii.

 pobrane (1)

Oczy Eugena Kallmanna, Håkan Nesser

„Oczy Eugena Kallmanna” to klasyczny kryminał skandynawski. Autor zabiera nas na północ, do najdalej wysuniętej części Szwecji. W 1995 roku w miasteczku o nazwie „K.” nauczyciel języka szwedzkiego, Eugen Kallmann, popełnia samobójstwo. Nie wiadomo do końca kim naprawdę był, ani co doprowadziło do tragedii. W spokojnej na pozór miejscowości zaczyna szerzyć się ksenofobia – na murach szkoły pojawiają się swastyki, ktoś rozsyła listy z pogróżkami. Jeden z nauczycieli odnajduje pamiętniki Eugena Kallmanna, które być może rzucą światło na dramatyczną sytuację…

Nesser potrafi stworzyć powieść kryminalną, która do ostatniej chwili trzyma w napięciu. Mroczne sprawy, zagadki i labirynt powiązań sprawia, że nie łatwo jest domyślić się prawdy. Ważne w powieści jest tło obyczajowe i niepokoje związane z narastającym nacjonalizmem, a ludzkie dramaty wplecione są w szarą codzienność sennego miasteczka.

 d_3852

Nawet zdziczałe psy, Ian Rankin

To już dwudziesty tom z Inspektorem Rebusem! Detektyw po raz pierwszy pojawił się w 1987 roku w powieści „Supełki i krzyżyki”. John Rebus z edynburskiego posterunku przy Waverley Road to oczywiście pesymista, cynik i mizantrop. Pije, pali i nie przestrzega żadnych zasad. Poznajemy go jako czterdziestolatka, a w „Nawet zdziczałe psy” policjant przebywa już na emeryturze, do której nie jest jednak stworzony. Nie waha się więc ani chwili, gdy Inspektor Clarke prosi go o pomoc w rozwiązaniu sprawy zagadkowego morderstwa prawnika. Oficjalna wersja brzmi, że padł on ofiarą włamywaczy, jednak Clarke ma co do tego wątpliwości i wraz z Rebusem badają tropy, by rozwiązać zagadkę. Metodyczny, klasyczny kryminał, gdzie krok po kroku odkrywa się kulisy zbrodni.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin.

Obecnie trwa promocja 3+1 – przy zakupie 3 książek, czwartą otrzymasz gratis. Szczegóły akcji tutaj [KLIK]. Regulamin akcji [KLIK].

31

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora