3 NAJLEPSZE ROMANSE NA ZIMĘ! PRZECZYTAJ I POCZUJ PRZYPŁYW ENERGII PŁYNĄCEJ Z MIŁOŚCI

07.12.2018

Miłość, nawet ta książkowa, oddziałuje na ludzi z niesamowitą mocą. Do bohaterów przychodzi niezapowiedzianie i zmienia wszystko dookoła. Jeśli jesteś w nastroju na romans, sięgnij po polecane powieści i naszykuj się dużą dawkę namiętności, czułości i nieprzewidywalności!

Z każdym oddechem, Nicholas Sparks

Pomysł na fabułę książki Sparks znalazł podczas podróży do Sunset Beach w Karolinie Północnej. Trafił tam na skrzynkę pocztową zwaną „Bratnią Duszą” – to rodzaj skrzynki, w której każdy może zostawić swój list i przeczytać listy znajdujące się w środku. W ten sposób Sparks poznał historię Hope Anderson i Tru Wallsa.

Hope skończyła trzydzieści sześć lat i pracuje jako pielęgniarka. Od sześciu lat jest w związku, który utknął w martwym punkcie. Partner nie wspomina ani o ślubie, ani o dzieciach. Dodatkowo u jej ojca zdiagnozowano poważną chorobę. Kobieta postanawia na kilka dni oderwać się od rzeczywistości i spędzić tydzień w wakacyjnym domku w Sunset Beach.

Tru, urodzonego w Zimbabwe przewodnika safari, do Sunset Beach sprowadził list od mężczyzny, który twierdzi, że jest jego ojcem. Przyjechał więc do Karoliny Północnej, by go poznać, a przy okazji dowiedzieć się czegoś więcej o młodości swojej matki. Ścieżki tych dwojga niespodziewanie krzyżują się i wybucha między nimi gwałtowne uczucie. Oboje jednak będą musieli dokonać wyboru pomiędzy miłością, a zobowiązaniami wobec rodziny. Co wybiorą – głos rozsądku czy serca?

Narracja prowadzona jest raz przez Tru, raz przez Hope. Daje to możliwość spojrzenia na wydarzenia z różnych perspektyw. Powieść została napisana lekkim i przyjemnym stylem, który łatwo się czyta. Zaś sama historia pełna jest namiętności i angażuje od pierwszych stron!

Miłość na walizkach, Małgorzata Kalicińska

Małgorzata Kalicińska to autorka bestsellerowych powieści dla kobiet. Na pewno pamiętacie hit, jakim była seria „Rozlewisko”. Właśnie ukazał się trzeci tom, wieńczący inną, popularną serię „Trylogię Marianny”.  Motywem przewodnim tego cyklu jest historia miłosna pary, którą uczucie spotkało w dojrzałym wieku. Zakochaną parę, dziennikarkę Mariannę Roszkowską i inżyniera Antoniego Bzowskiego, poznaliśmy w „Lilce” i „Trzymaj się, Mańka!” – dwóch poprzednich częściach cyklu. Teraz bohaterowie stają przed kolejnymi wyzwaniami. Pracujący w Korei Południowej Antek przechodzi na emeryturę. Początkowo jest tym faktem zachwycony, jednak bardzo szybko okazuje się, że czuje się zagubiony i niepotrzebny. Nie wie zupełnie, jak się odnaleźć w nowej sytuacji. Mańka zastanawia się, jak mu pomóc i wpada na pomysł wspólnej podróży po dalekich zakątkach świata. Zamiast wrócić do Polski i osiąść gdzieś na stałe, decydują się na odrobinę szaleństwa i wybierają podróżowanie!

Trylogia pokazuje, że Małgorzata Kalicińska o miłości potrafi opowiadać jak mało kto. Czasem poważnie, czasem z humorem, ale zawsze wiarygodnie i z dużą dawką czułości i życzliwości. Jej powieści nie są przesłodzone, bo nie unika w nich smutnych tematów. W „Lilce” opowiadała o rozstaniu, w „Trzymaj się, Mańka!” o żałobie, a tu o cieniach emerytury. „Miłość na walizkach” to kolejna optymistyczna książka tej autorki. Powieść przywraca chęć do życia i udowadnia, że wraz z upływem lat życie wcale nie przestaje być fascynujące!

W samym środku zimy, Isabel Allende

„W samym środku zimy” to poruszająca historia niespodziewanej miłości dwojga ludzi po sześćdziesiątce. Chilijka Lucía Marez przyleciała do Nowego Jorku, by poprowadzić serię wykładów. Jej opiekunem jest profesor Richard Bowmaster, którego zna z wcześniejszych międzynarodowych konferencji. Kobieta, mimo przekroczonej sześćdziesiątki, chce żyć pełnią życia, nie godzi się z upływającymi latami i nie poddaje się starości. Pragnie miłości i wierzy, że jeszcze spotka kogoś, kto ją pokocha. Richard jest profesorem akademickim i wydaje się, że czeka już tylko na spokojną emeryturę. Jest małomówny i skryty. Niewiele osób wie, że ma za sobą bardzo ciężkie doświadczenia życiowe i osobiste tragedie, które odcisnęły na nim piętno. Życie tych dwoje bohaterów zostanie wywrócone do góry nogami, gdy podczas śnieżycy dojdzie do stłuczki samochodowej z udziałem młodej emigrantki z Gwatemali.

Cała trójka ma za sobą szereg bolesnych doświadczeń. Ich barwne losy pisarka przedstawiła na tle wydarzeń historycznych rozgrywających się w Chile, Brazylii i Gwatemali. W książce przeplata ich  przeszłość z bieżącymi wydarzeniami. To piękna i wartościowa historia!

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

Nicholas Sparks, „Z każdym oddechem”. Albatros. Warszawa 2018.

Małgorzata Kalicińska, „Miłość na walizkach”. Burda. Warszawa 2018.

Isabel Allende, „W samym środku zimy”. Muza. Warszawa 2018.

 

 

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora