4 KSIĄŻKOWE ROZMOWY LATA

05.07.2017

Prowadzenie rozmowy to cenna umiejętność. Nie każdy umie stworzyć odpowiednią atmosferę i zadawać dobre pytania, tak by nawiązać kontakt z rozmówcą i skłonić go do szczerych odpowiedzi. To co sprawia, że książki – wywiady są wyjątkowe to zaproszone do rozmowy osoby. Proponujemy wam te, które już po przeczytaniu kilku pierwszych stron, wciągną was do dyskusji!                                                              

malzenstwo-doskonale-421573-GALLERY_600

Małżeństwo doskonałe, Wojciech Karolak, Krystyna Pytlakowska

Ta książka to kolejna pozycja dla wszystkich miłośników twórczości i działalności Marii Czubaszek. Dotychczas niechętny wywiadom mąż satyryczki, postanowił opowiedzieć o swojej wielkiej miłości do Marii. Krystyna Pytlakowska, przyjaciółka rodziny, przez dwa miesiące spotykała się z Wojciechem Karolakiem i wspólnie wybierali się w podróż do wspomnień. Efektem tych wycieczek w czasie jest mnóstwo ciekawych historii, które w nowym świetle ukazują Marię Czubaszek i odkrywają wzruszające uczucie jakie połączyło tą ciekawą parę.

8f54b2a8-najsztub-i-suminska

O Polsce, strachu i kobietach, Irena Stanisławska, Dorota Sumińska, Piotr Najsztub

W tej książce dyskutują ze sobą Dorota Sumińska – lekarz weterynarii, kobieta empatyczna, o wielkim sercu i poczuciu obowiązku oraz Piotr Najsztub – dziennikarz o artystycznych zainteresowaniach, ekscentryk i lekkoduch. Oboje posiadają umiejętność wnikliwej obserwacji. Dzięki połączeniu dwóch różnych temperamentów powstała bardzo ciekawa książka, refleksyjna i ironiczna. To zapis dziewięciu dyskusji,  od tematów błahych po poważne i kluczowe, pełnych refleksji i opinii na temat natury człowieka, kultury, społeczeństwa, męskości, kobiecości i związkach. Nie brak tu słownych utarczek, plotek i anegdot. Rozmowy wciągają i pobudzają do prowadzenia dyskusji razem z autorami.

dziewiec-rozmow-o-aborcji-b-iext48414769

Dziewięć rozmów o aborcji, Romanowska Krystyna, Skrzydłowska-Kalukin Katarzyna

Kontrowersyjny i trudny temat aborcji został tu przedstawiony za pomocą rozmów z kobietami, które z pewnych powodów podjęły tą trudną decyzję. By dowiedzieć się dlaczego kobiety zdecydowały się na taki krok, trzeba wnikliwie poznać ich sytuację, problemy i tło podjętych decyzji. Za pośrednictwem tej książki poznacie dziewięć kobiet, które mają za sobą traumatyczne przeżycie jakim jest aborcja. Opowiedzą o swojej samotności i niezrozumieniu. Czytając ich historie można odczuć jak trudne to są chwile, dlaczego tak ważne jest, by aborcja była kwestią wolnego wyboru każdej kobiety.

T266511

Habit zamiast szminki, czyli zakonnice zabierają głos, Ewelina Tondys

To czternaście interesujących rozmów z zakonnicami, które okazują się niezwykłymi osobowościami. Pochodzą z różnych środowisk, mają odmienne doświadczenia życiowe i są w różnym wieku, natomiast łączy je chęć niesienia pomocy innym. Opowiadają o sobie, swoich wyborach, drodze jaką przeszły zanim zostały zakonnicami, pracy, wierze i kościele. Nie znajdziecie tu kontrowersji i skandali związanych z kościołem, a opowieść o prawdziwym życiu sióstr, ich poglądach i powołaniu. Siostry opowiadają o tym jak postrzegają świat i jak widzą w nim swoją rolę. Książka przełamuje stereotypy na temat zakonnic, dzięki niej dowiecie się jak inne od waszych wyobrażeń jest życie zakonne.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora