5 KRYMINAŁÓW W SAM RAZ NA WAKACJE!

10.07.2018

Czytaj na wakacjach! Kiedy jak nie podczas urlopu? Wymówki w stylu „nie mam czasu”, „jestem zmęczony” możesz odłożyć na półkę, a wziąć z niej dobry kryminał! Mamy ich dla Ciebie aż pięć! Na plaży, nad jeziorem, czy w górach, dobra historia zawsze umili Ci wolny czas. Wystarczy spakować do walizki i delektować się lekturą niezależnie od miejsca!

stillhouse-lake-tom-1-zona-mordercy-w-iext52814700

Żona mordercy, Rachel Caine

To thriller, który już od samego początku robi piorunujące wrażenie! Gina Royal wraca wraz z dziećmi ze szkoły do domu. Przed jej posesją stoją karetki i policja. Pijany kierowca przypadkowo uderzył w ścianę garażu. Zdenerwowanie bohaterki rośnie z każdą chwilą, ponieważ w zniszczonym budynku odkryto zwłoki kobiety. W tym momencie rozpadło się spokojne i szczęśliwe życie Giny, a zaczął horror, z którym będzie musiała się uporać. Jej mąż, człowiek, któremu ufała, ojciec jej dzieci, okazał się wyjątkowo okrutnym, seryjnym mordercą. Gina zostaje oskarżona o współudział i dopiero po dłuższym czasie oczyszczona z zarzutów. Nękana przez sąsiadów i opinię społeczną po kolejnych atakach nienawiści zrywa kontakty ze znajomymi, zmienia tożsamość i miejsce zamieszkania.

Cztery lata później osiedla się w Norton, przy malowniczym Stillhouse Lake. Próbuje zapewnić dzieciom normalne życie. Jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Kiedy wydaje jej się, że najgorsze już za nimi, w pobliskim jeziorze zostaje znalezione ciało kobiety… Bardzo ciekawy, mocny thriller z prawdziwego zdarzenia! To pierwszy tom serii, kolejna część już wkrótce.

theodore-boone-tom-6-afera-w-iext52811754

Afera, cykl Theodore Boone, John Grisham

„Afera” to szósty tom cyklu z Theodorem Boonem. To seria przeznaczona dla młodzieży, ale jednocześnie thriller prawniczy w typowym grishamowskim stylu, który zaciekawi nie tylko młodego czytelnika! Kolejny tom to ciekawa, pouczająca, ale przede wszystkim wciągająca historia. Theo jest synem małżeństwa prawników. Interesuje go prawo, rozprawy sądowe i zawiłości procesów. Marzy o tym, by pewnego dnia stanąć przed ławą przysięgłych i poprowadzić głośny proces.

Tymczasem właśnie przed nim wielogodzinne egzaminy, od wyników których zależy czy dostanie się do jednej z najlepszych szkół licealnych. Niestety wybucha afera, która może zagrozić marzeniom Theo o studiach prawniczych. Anonimowy donos sugeruje, że odpowiedzi w jednej ze szkół zostały sfałszowane. Młody prawnik musi zbadać tą sprawę i  uratować przyjaciela, któremu grozi niebezpieczeństwo… „Afera” to interesujący problem, zwroty akcji, ciekawi bohaterowie i duża dawka zawiłości prawniczych.

Orbitowski_Trace-cieplo_m

Tracę ciepło, Łukasz Orbitowski

Powieść podzielona jest na trzy części. Ważnym tłem dla wydarzeń są czasy polskiej transformacji. Początek to schyłek PRL, potem powstanie RP i współczesność. Każda część opowiada inną historię, ale łączą je postacie głównych bohaterów – Kuby i Konrada. To kumple z podstawówki mieszczącej się na krakowskim Kazimierzu.

Powieść rozpoczynają tajemnicze wypadki w szkole. W niejasnych okolicznościach ginie woźny. Zeznania dzieci naprowadzają policję na jego zatargi z nauczycielką, która zostaje aresztowana. Kuba i Konrad próbują sami rozwiązać zagadkę jego śmierci. Śledztwo komplikują dziwne, mrożące krew w żyłach sytuacje i wizje. Wydarzenia mieszają się z fantazjami. Pojawiają się duchy zmarłych, tajemnicze postaci, dziwaczna sekta i jej prorok oraz mieszkańcy tajemniczej krainy jezior… Rzeczywistość wydaje się polem walki między krainą jezior a złowrogim królestwem powietrza. Życie bohaterów to absurdalny i przerażający ciąg zdarzeń. Książkę trudno jest sklasyfikować – to połączenie fantastyki, horroru i czarnej komedii. Bardzo ciekawa mieszkanka!

d_4074

Na szlaku trumien, Peter May

Peter May tą książką wraca do historii stworzonej w trylogii „Czarny dom”. Przeplata ze sobą wątki z poprzednich części, intryga opisana w nowej powieści doskonale łączy się z serią. Tom Fleming pracował w korporacji nad badaniami dotyczącymi pszczół. Kiedy natknął się na nieprawidłowości w działaniu firmy, został zwolniony i zniknął. Uznano, że popełnił samobójstwo. Jego córka Karen zmaga się z traumą po śmierci ojca. Od jego przyjaciela otrzymuje dziwny list, który jej ojciec napisał tuż przed śmiercią. Dziewczyna zaczyna podejrzewać, że ojciec żyje, a za jego zniknięciem stoi koncern, w którym pracował.

Na Wyspie Harris na plaży  budzi się mężczyzna – nie wie kim jest, ani gdzie jest. Spotyka go sąsiadka i odprowadza do domu. Mężczyzna stopniowo dowiaduje się kolejnych szczegółów o sobie. Nazywa się Neal McLean i na wyspie mieszka od ponad roku. Przyjechał tu, by pisać książkę o latarnikach, którzy sto lat temu w tajemniczych okolicznościach zaginęli na wysypie Flannana. Jednak w jego komputerze nie ma śladu po książce… Na tej samej wyspie zostają znalezione zwłoki zamordowanego mężczyzny. Policja podejrzewa Macleana…

Książki Maya nie są typowymi thrillerami, bo morderstwo i zagadki są tylko jednymi z elementów powieści. To połączenie powieści obyczajowej z elementami kryminału w przepięknej scenerii – surowego i wietrznego świata Hebrydów.

podejrzany-w-iext52885937

Podejrzany, Paulina Świst

Pod pseudonimem literackim kryje się adwokat prowadząca we Wrocławiu kancelarię, której doświadczenie zawodowe to zarówno sprawy drobnych kradzieży, jak i wielkie procesy zorganizowanej przestępczości. Dzięki doświadczeniu zawodowemu stworzyła popularny i wiarygodny cykl powieści o przestępczym półświatku Śląska. Ta seria to nowy rodzaj kryminału, którego nieodłącznymi elementami są duża dawka adrenaliny, mocne dialogi i nuta erotyzmu.

Po „Prokuratorze” i „Komisarzu” trzecia część opowiada o kolejnej parze bohaterów – siostrze prokuratora – Marii Zimnickiej i bracie komisarza – Danielu Wyrwie. Poznajemy historię ich krótkiego i burzliwego romansu, z którego urodziła się córka. Daniel Wyrwa to były żołnierz gliwickiego batalionu powietrznodesantowego, którego niespokojny charakter  doprowadził do problemów z prawem, uzależnienia od narkotyków, bójek i nielegalnych przedsięwzięć różnego typu. Od zakończenia ognistego romansu z Marią minęły prawie trzy lata. Kiedy wydaje się, że życie Daniela zaczyna się uspakajać, przeszłość daje o sobie znać. Ktoś zaczyna grozić śmiercią jemu, Marii i ich małej córeczce…

Autorce udało się kolejny raz wykreować żywe postacie, interesującą fabułę i świetne dialogi. To dobra rozrywka, którą czyta się błyskawicznie. Książka idealna na letni wieczór!

 

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora