5 książkowych propozycji na długie zimowe wieczory

15.12.2015

 

1. „Więcej“, Jo Nesbo

193057

Jon Hansen ucieka przed zemstą Rybaka – narkotykowego króla Oslo – po tym, jak zdradził jego zaufanie. Na skutek wydarzeń i decyzji, które podjął, trafia do małej wioski na północy Norwegii. Korzystając z pomocy tajemniczej kobiety i jej syna, znajduje schronienie w myśliwskiej chatce. Spokój jednak nie mógł trwać zbyt długo, ludzie Rybaka odnajdują Jona i rozpoczynają polowanie na uciekiniera. Tylko czytelnicy dowiedzą się, komu uda się przetrwać.

2. „Żony bogów“, Sławomir Koper

indeks

Kim były żony wybitnych polskich pisarzy? Książka Kopra jest wyjątkowo barwną, ale i zarazem trudną opowieścią o tym, z czym musiały zmagać się kobiety trwające u boku takich autorów jak Witold Gombrowicz, Sławomir Mrożek czy Czesław Miłosz. W sześciu opowieściach dowiemy się na co przymykały oczy, a co było już ponad ich siły. Czy można wybaczyć zdradę geniuszowi? Tego dowiecie się czytając „Żony bogów“.

3. „Bazar złych snów“, Stephen King

indeks2

Stephen King nie przestaje zaskakiwać i tym razem zabiera nas w podróż po opowieściach z dziedzin moralności, winy i kary, życia pozagrobowego i zaglądania w przyszłość. Jakie decyzje podejmą bohaterowie znający swoje losy? Ten niezwykle ciekawy zbiór opowiadań jednocześnie imponuje i przeraża, przedstawiając historie, których my sami moglibyśmy być uczestnikami.

4. „Co może pójść nie tak?“, Jeremy Clarkson

indeks3

Najsłynniejszy dziennikarz motoryzacyjny po raz kolejny pisze w swojej książce o samochodach, jednak tym razem w nieco inny sposób. Nie jest to bowiem zwykła opowieść o wynikach i osiągach, ale inspirująca podróż po wiedzy, którą zdobył Clarkson. Dzięki tej książce dowiecie się, dlaczego Dania to najwspanialsze miejsce do życia, jak wyglądała inwazja na Francję oraz co o naszym statusie społecznym mówią zaślepki na desce rozdzielczej w samochodzie, którym jeździmy. Z tą książką żaden zimowy wieczór nie będzie już nigdy straszny.

5. „Jedz, ćwicz, żyj“, Jolanta Kwaśniewska

9959bf9354

Jeśli szukacie czegoś dla Waszych mam i babć, to ta książka powinna jedną z pierwszych rzeczy, po które sięgniecie na sklepowej półce. Pozycja ta to zbiór przepisów, porad i ćwiczeń dla osób w późnym wieku, która pokazuje, że starość nie musi być nudna. Jest to także propozycja idealna na świąteczny prezent pod choinkę.

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora