5 najlepszych książek na oryginalny prezent świąteczny

13.12.2015

Święta już niebawem, a pomysłów na ciekawe prezenty pod choinkę coraz mniej? Znamy ten problem! Na szczęście są jeszcze książki – ponadczasowy podarunek dla bliskich osób.

Te odpowiednio dobrane lub oryginalne, zapadną w pamięć na długi czas. Poznajcie kilka świątecznych propozycji, które pomogą Wam dokonać odpowiedniego wyboru.

cortazar

„Gra w klasy”, Julio Cortazar – Książkę tę umieściliśmy na pierwszym miejscu ze względu na jej niezwykłą, eksperymentalną formę. Składa się ona bowiem ze 155 małych rozdziałów, posegregowanych na trzy części. Na końcu każdego rozdziału podany jest numer kolejnego, zwykle inny od następnego, do którego można się przenieść w przypadku alternatywnej lektury powieści. W ten sposób książkę można przeczytać na dwa różne sposoby, gdzie zakończenia będą się nieco od siebie różniły.

dygot

„Dygot”, Jakub Małecki – Jedno z największych odkryć tego roku w polskiej literaturze. Wstrząsająca opowieść o realiach polskiej prowincji. Piękna i zarazem okrutna ballada o obsesji, namiętności i przemijaniu w czasach polskiego PRL-u owiana nutą fantastyki i magii. „Must read” tej zimy!

house_of_leaves

„Dom z liści”, Mark Z. Danielewski – Książka inna niż wszystkie, nie tylko ze względu na treść, ale przede wszystkim – ze względu na swoją formę. W tej chwili jest dostępna tylko w formie anglojęzycznej, jednak w planach znalazło się także tłumaczenie na język polski. Niewiele w niej miejsca na standardowe ułożenie tekstu, czasem trzeba książkę obrócić o 90 lub 180 stopni lub… skorzystać z lusterka, by przeczytać kolejny fragment zdania. Lektura ta na pewno przysporzy czytelnikowi zupełnie nowych wrażeń!

everest

„Wszystko za Everest”, Jon Krakauer – Wstrząsająca opowieść o wyprawie na najwyższy szczyt świata, która zakończyła się ogromną tragedią. Przeżyła tylko jedna osoba – autor książki, który postanowił spisać swoje wspomnienia i przemyślenia. Kontrowersyjna i inspirująca lektura poruszająca tematykę niebezpieczeństw, które niesie ze sobą pasja do zdobywania najwyższych gór świata.

co_m_wiedza_o_k

„Wszystko co mężczyźni wiedzą o kobietach”, Francis Alan – Znany, amerykański psycholog po wielu latach badań i rozmów z mężczyznami podsumował i spisał w książce wszystko na temat ich wiedzy o kobietach. Wspaniała lektura i jeszcze lepszy prezent… z dużym przymrużeniem oka.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora