8 NAJLEPSZYCH MIEJSC DO CZYTANIA LATEM!

21.06.2017
idealne miejsce na lekturę

Sporządziliśmy listę naszych ulubionych miejsc, gdzie warto, a nawet trzeba sięgnąć po książkę! Słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz, dlatego wykorzystujemy każdą okazję do spaceru czy przejażdżki rowerowej. Nie można zapomnieć o  książce, która dodatkowo umili odpoczynek!

Każdy ma swoje ulubione miejsca, w których chętnie zagłębia się w lekturę. Mimo tego, że kochamy czytać bez względu na to gdzie jesteśmy, to jednak miejsce ma znaczenie 🙂 Są po prostu takie przestrzenie, które sprzyjają czytaniu. Przed nami lato i czas urlopów, czyli okoliczności, które znacznie poszerzają możliwości znalezienia idealnego miejsca na lekturę.

  1. Plaża

O takim miejscu marzymy przez cały rok! Słońce, lekki wiatr, stopy zanurzone w ciepłym piasku i świetna książka w ręku.

shutterstock_124808722

  1. Ogród

Część z nas należy do szczęśliwców posiadających ogród, w którym wystarczy postawić ławkę czy rozłożyć leżak i czytać godzinami!

shutterstock_149046893

  1. Balkon i taras

Z balkonu czy tarasu można stworzyć piękny, zielony zakątek. Wygodny fotel, kwiaty i promienie słońca przebijające zza chmur – idealny plan na popołudnie z książką 🙂

shutterstock_425058922

  1. Przytulna kawiarnia

Herbata, kawa, ciastko i przyjemna muzyka w tle – lokalna kawiarnia to doskonały sposób na relaks, oderwanie się od domowników i obowiązków. To opcja dla tych, którzy we własnym domu zawsze znajdą coś do roboty 😉 i trudno im znaleźć choć chwilę na odpoczynek. Tu skupią się na czytaniu!

shutterstock_300106886

  1. Miejsce przy oknie

To chyba marzenie każdego czytelnika! Wielkie okno z pięknym widokiem oraz wygodne poduszki, w których można się zanurzyć i czytać godzinami. Tu można schować się przed upałem lub z bezpiecznego miejsca obserwować letnią burzę i podziwiać przyrodę pomiędzy kolejnymi stronami powieści. Idealne miejsce na lekturę. 🙂

shutterstock_487364875 

  1. Domowy zakątek

Na takie miejsce nada się każdy kąt w domu 🙂 Najważniejsze by było zacisznie i wygodnie. Jeśli do czytania potrzebujecie ciszy i skupienia, takie miejsce nie będzie Was rozpraszało! Relaksujące kolory, wygodne siedzisko, poducha i gotowe!

shutterstock_321763436

  1. Hamak

Czytanie w hamaku jest wyjątkowe. Nie często zdarza nam się taka okazja 😉 To miłe doświadczenie, bo kojarzy się z wakacjami i relaksem. Delikatne kołysanie i odpowiednia książka – idealny duet!

shutterstock_118476565

  1. Park

Koc, drzewo dające cień, przekąska i orzeźwiający napój – tylko tyle potrzeba, by znaleźć idealne miejsce na lekturę!

shutterstock_502837765

 

Jakie miejsce dodalibyście do naszej listy?

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora