B.A. PARIS – GŁOŚNE NAZWISKO NA RYNKU THRILLERÓW. W CZYM TKWI SEKRET?

16.03.2018

Marzec to miesiąc pełen kobiecej literatury, a więc warto wspomnieć o autorce, która zyskała już ogromną popularność na całym świecie. Mowa o B.A. Paris. Zadebiutowała powieścią Za zamkniętymi drzwiami, a niedawno polską premierą miało Na skraju załamania. Dlaczego w tak krótkim czasie aż tylu czytelników zachwyciło się jej thrillerami?

Psychologiczna gra z czytelnikiem

Autorka lubi igrać z czytelnikiem, wodzić go za nos. Na skraju załamania to historia Cass Anderson. Podczas ogromnej nawałnicy kobieta nie zatrzymała się i nie pomogła kobiecie stojącej na poboczu drogi. Okazuje się, że ta kobieta została zamordowana. A jeśli morderca widział Cass i teraz czyha na jej życie? Tym bardziej, ża zaczynają się głuche telefony, które doprowadzają ją do obłędu. Zaczyna zapominać podstawowe rzeczy, nie wie jak włączyć alarm, widzi leżący na stole nóż pokryty krwią. W pewnym momencie czytelnik sam nie wie co o tym wszystkim myśleć i czy głównej bohaterce naprawdę grozi jakieś niebezpieczeństwo czy to tylko wymysł chorego umysłu i wyobraźni. Emocje bohaterki, jej strach, niepewność i niepokój aż wylewają się ze stron. To okropne nie mogąc zaufać własnemu umysłowi, nie pamiętać czy dzień wcześniej nie zaprosiliśmy wszystkich przyjaciół na grilla czy zakupy.

Za zamkniętymi drzwiami to zupełnie inna powieść opowiadająca historię idealnego na zewnątrz małżeństwa. Zawsze uśmiechnięci, pięknie ubrani, żona wspaniale gotuje i jest mistrzynią w podejmowaniu gości. Czemu nikt nie zauważa, że w oknach ich sypialni są kraty, a ich życie tylko grą pozorów? W tej powieści autorka pozwoliła wczuć się w psychikę żony, która jest więziona przez potwora i za każde przewinienie jest surowo karana. Znów mnóstwo tu strachu, niepokoju i niepewności o przyszłość.

Wartka i wciągająca akcja

Książki B.A. Paris są literaturą typowo rozrywkową i znakomicie spełniają swoją rolę. Przez strony tych powieści po prostu się płynie. Od pierwszych stron jesteśmy zaintrygowani dalszym rozwojem wydarzeń, a dalej jest tylko lepiej. Wydarzenia zaskakują, a lekki styl pisania ułatwia czytanie. Wszystko to prowadzi do punktu kulminacyjnego, który z pewnością zaskoczy niejednego czytelnika.

Thrillery B. A. Paris to książki dla każdego fana thrillerów. Gwarantują nam spędzenie kilku godzin na czytaniu ciekawej lektury, która potrafi naprawdę zamieszać w głowie.

Autor

Klaudia Kasznicka
Klaudia Kasznicka
Czyta codziennie, choćby tylko kilka stron. Nie gardzi żadnym gatunkiem, czyta wszystko! Prowadzi bloga, a pisanie o książkach, początkowo by pamiętać o przeczytanych pozycjach, z czasem przerodziło się w jej pasję.
Artykuły autora