BESTSELLERY – CZERWIEC 2018

06.07.2018

Czerwiec, miesiąc kończący wiosnę a rozpoczynający lato, za nami! Czas na podsumowanie Waszych czytelniczych wyborów! Liderem niezmiennie pozostają „Dziewczyny z Dubaju” Piotra Krysiaka, na drugie miejsce trafiła nowość Stephena Kinga „Outsider”, podium zamyka „Bar Pod Kogutem”. Tym razem John Grisham awansował w naszym rankingu aż o 5 miejsc.

Zobaczcie, jakie pozostałe pozycje wzbudziły Wasze zainteresowanie.

  1. Dziewczyny z Dubaju, Piotr Krysiak

„Dziewczyny z Dubaju” to jedna z najbardziej skandalicznych książek ostatnich miesięcy. Duże pieniądze, podróże, wielki świat. Z jednej strony modelki, artystki, finalistki konkursów piękna, z drugiej bogaci biznesmeni, arabscy książęta, ale też polscy sportowcy i     artyści. Jak wyglądało życie ekskluzywnych prostytutek  z Polski?

  1. Outsider, Stephen King

„Outsider” to połączenie kryminału i thrilleru, przy którym nie sposób się nudzić. Jeśli podczas czytania wydaje Wam się, że wpadliście na odpowiedni trop, pewnie jesteście w błędzie. Ale to właśnie wyróżnia Kinga – oczywiste staje się nieoczywiste.

  1. Bar Pod Kogutem, John Grisham – przeczytaj recenzję

Jak się okazuje, kariera prawnicza nie dla każdego absolwenta prawa stoi otworem. Troje przyjaciół postanawia rzucić studia i pod fikcyjnymi nazwiskami założyć kancelarię. Jak się potoczą ich losy? Dowiecie się w najnowszej książce, mistrza thrillerów prawniczych, Johna Grishama – “Bar pod kogutem”.

  1. Moje serce w dwóch światach, Jojo Moyes – przeczytaj recenzję

„Moje serce w dwóch światach” to trzeci tom z historią Lou Clark w roli głównej. Wiele czytelniczek zarzucało Jojo Moyes, że drugi tom, czyli „Kiedy odszedłeś”, jest bardzo słaby i ciężko odnaleźć w nim to, za co pokochali część pierwszą – „Zanim się pojawiłeś”. W „Moim sercu w dwóch światach” historia wraca na właściwe tory i znów rozkochuje w sobie fanów Louisy.

  1. Czerwony Pająk, Katarzyna Bonda – przeczytaj recenzję

To czwarta i ostatnia już książka Katarzyny Bondy z niesamowitą detektyw i genialną profilerką Saszą Załuską. Gdy zostaje uprowadzona jej córka, okazuje się, że jej porwanie jest powiązane z zagadkowym samobójstwem byłego oficera wywiadu, w którego posiadaniu były dokumenty kompromitujące najważniejszych polskich polityków. Załuska jest gotowa na wszystko, by odnaleźć córkę. Czy jej się to uda?

  1. Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana, Marcin Dzierżanowski, Anna Gielewska – przeczytaj recenzję

Reportaż zawiera wiele nowych faktów dotyczących Antoniego Macierewicza. Z biografii wyłania się obraz człowieka, który nikomu nie ufa, jest owładnięty paranoją i obsesją na punkcie spisków. Autorzy pokazują, jak wiele twarzy ma Macierewicz, a także jakim jest człowiekiem kiedy nie jest politykiem. Warto poznać bliżej sylwetkę jednego z najbardziej kontrowersyjnych polityków ostatnich lat!

  1. Decyzja, Charlotte Link – przeczytaj recenzję

Nowa powieść Charlotte Link to thriller, którego fabuła rozpoczyna się od podjęcia przez jednego z bohaterów fatalnej w skutkach decyzji. Bohater zostaje uwikłany w niebezpieczną intrygę, której wątki sięgają aż dalekiej Bułgarii, a splot różnych wydarzeń spowoduje, że zacznie mu grozić śmiertelne niebezpieczeństwo…

  1. A ja żem jej powiedziała, Katarzyna Nosowska

To pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Katarzyny Nosowskiej i zespołu Hey. Książka bazuje na wideofelietonach z profilu Nosowskiej na Instagramie. Piosenkarka, a w obecnej roli autorka felietonów, udowadnia, jak ważny jest dystans do samego siebie i zaprzyjaźnienie się ze sobą. I nie są to gołosłowne porady, tylko oparte na jej doświadczeniu.

  1. Kropla nadziei, Katarzyna Michalak – przeczytaj recenzję

Miłośnikom polskiej literatury nie trzeba przedstawiać Katarzyny Michalak. Historia ostatniej części bestsellerowej trylogii pokazuje, że nie można się pododawać nawet wtedy, gdy wszystko się wali. Autorka „Kropli nadziei” powoli wyjaśnia wszystkie wątki z poprzednich tomów, jednocześnie wprowadza nowe osoby, które ożywiają fabułę, dlatego powieść czyta się z wielkim zainteresowaniem.

  1. Masa. Od pakera do gangstera, Jarosław Sokołowski, Janusz Szostak, Błażej Chyła – przeczytaj recenzję

Masa w rozmowie z Januszem Szostakiem i Błażejem Chyłą opowiada o tym, jak stał się jednym z najbardziej wpływowych gangsterów w Polsce. Po raz pierwszy szczegółowo opisuje jak sterydy i katorżnicze treningi na siłowni zrobiły z niego bestię – ważącego 150 kilo pakera, który siał przerażenie. Nieprzeciętna masa dawała mu siłę, władzę, pieniądze i wpływy. Ta część serii „Masa” opowiada nie tylko o gangsterskim życiu, ale także o treningach, diecie i utrzymaniu formy.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora