BESTSELLERY – KWIECIEŃ 2019

13.05.2019

W kwietniu nie mało było dobrych nowości w świecie książek, ale które z nich zostały przez Was najbardziej docenione? Pierwsze miejsce naszego zestawienia zajęła niekwestionowana królowa skandynawskiego kryminału Camilla Läckberg i jej najnowsza książka „Złota Klatka”, którą po prostu trzeba przeczytać! Tuż za nią niezwykle kontrowersyjna „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie”. Pierwszą trójkę zamyka polska fantastyka – Andrzej Pilipiuk i „Zły las”. Co jeszcze znalazło się w naszym TOP 10? Zobaczcie pełną listę bestsellerów kwietnia!

  1. Złota Klatka, Camilla Läckberg przeczytaj recenzję

„Złota klatka” to historia, której główną bohaterką jest Faye. Kobieta dorastała we Fjällbace, z której wyjeżdża, pozostawiając tam swój największy sekret. Faye rozpoczyna nowe życie w Sztokholmie, gdzie wiąże się z Jackiem, swoim przyszłym mężem. Niedługo później rodzi im się córeczka. Główna bohaterka wiedzie, na pozór, idealne życie u boku mężczyzny, który jest obiektem westchnień wielu kobiet. Życie Faye po niedługim czasie zaczyna przypominać trwanie w tytułowej złotej klatce, która jedynie z zewnątrz wydaje się ciekawa i interesująca. Pewnego dnia bohaterka otrzymuje telefon z informacją, że jej ukochana córeczka zaginęła, a w domu jej męża ujawniono kałużę krwi. Czy Jack byłby zdolny do tego, aby zamordować ich wspólne dziecko?

  1. Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie, Frédéric Martel przeczytaj recenzję

Szokujące, skrywane tajemnice duchowieństwa w Watykanie wychodzą na jaw. Kontrowersje, które są wynikiem czteroletniego śledztwa w trzydziestu krajach. Księża-homoseksualiści, okazujący się być największymi homofobami, a nawet… przestępcy seksualni, których nie spotyka sprawiedliwość. Tylko dla osób o mocnych nerwach!

  1. Zły las, Andrzej Pilipiuk przeczytaj recenzję

To świetna propozycja nie tylko dla fanów tego autora. „Zły las” jest bowiem zupełnie inny np. od serii z Wędrowyczem. To 4 wciągające historie, w których dzieją się rzeczy niemożliwe, chwytające za… gardło! Wszystko to, co miłośnicy fantastyki i krótkich form lubią najbardziej.

  1. Seria z Joanna Chyłką, Remigiusz Mróz przeczytaj recenzję

Kolejna książka ze słynną panią adwokat! Joanna Chyłka tym razem mierzy się ze straszną zbrodnią, w którą uwikłany jest idealny mąż i ojciec. Co sprawiło, że mężczyzna zamienił się w potwora?

  1. Chyłka. Zaginięcie, Remigiusz Mróz przeczytaj recenzję

Niezawodny duet, Zordon i Chyłka, znowu na tropie. Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, nie ma też oznak włamania. Pierwsze podejrzenia padają na opiekunów dziewczynki. Śledczy sądzą, że nie ma już szans na odnalezienia dziecka żywego. Duet prawniczy staje przed trudnym zadaniem – muszą udowodnić, że rodzice dziewczynki nie mają ze zniknięciem żadnego związku. Czy aby na pewno?

  1. Moja historia, Michelle Obama przeczytaj recenzję

Mówi się, że za sukcesem mężczyzny zawsze stoi silna kobieta. Choć można się spierać odnośnie zasadności tego stwierdzenia, to nie ma wątpliwości, że w przypadku prezydenckiej pary Obamów, jest to prawda. Michelle to kobieta silna, niezależna i ambitnie dążąca do osiągnięcia swojego celu. Dlaczego sama nie wstąpiła do polityki? Wybrała inną drogę. Przez całą karierę stała u boku prezydenta, wspierała go. Mimo to, wygrywała w rankingach popularności z własnym mężem. Biografię uznano za bestseller na długo zanim trafiła do sprzedaży. Co jest takiego w Michelle, że każdy chce ją poznać bliżej?

  1. Płomień pod moją skórą, Anna Todd

Wiele kobiet zapytanych o to, czy chcą mieć troskliwego, wyrozumiałego i opiekuńczego partnera, bez wahania odpowie „tak”. Co jednak, jeśli obok pojawia się mężczyzna, który jest jego przeciwieństwem, jednak budzi namiętność, o jakiej nie śniły? Wybór już nie jest wtedy prosty. Przed taką sytuacją staje Tessa. Jej życie „przed” wydaje się poukładane – ma marzenia, plany i chce jak najszybciej wyjść za mąż za swojego ukochanego Noah. Jednak w jej świat brutalnie wtargnie Hardin, mężczyzna arogancki, zbuntowany, ale niezwykle pociągający. Sytuacji nie ułatwia fakt, że Noah został w jej rodzinnym mieście, a za to Hardin mieszka w pobliżu… Co wygra – namiętność czy bezpieczeństwo, przewidywalność czy ryzykowna niewiadoma? Jak będzie wyglądało jej życie „po” poznaniu Hardina?

  1. Pacjentka, Michaelides Alex przeczytaj recenzję

Alicia, piękna malarka i żona znanego fotografa, pewnego dnia morduje swojego męża, po czym milknie i nie odzywa się już ani słowem.?Morderczyni ląduje w szpitalu psychiatrycznym o podwyższonym rygorze. Tam właśnie pracę zaczyna Theo, psychoterapeuta sądowy. Czy uda mu się przełamać milczenie i odkryć prawdę o zbrodni?

  1. Jak podrywają szejkowie, Marcin Margielewski

Szokująca dla zachodu (i nie tylko!) historia pewnego arabskiego księcia na tle bezwzględnej rzeczywistości nocnego życia szejków i arabskich książąt, gdzie zatracone są różnice między modelką a prostytutką. Ta książka oburza i… wciąga!

  1. Ciemno, prawie noc, Joanna Bator przeczytaj recenzję

Głośna książka, która została nagrodzona literacką nagrodą NIKE! „Ciemno, prawie noc” to opowieść o reporterce, która po latach wraca do swojego rodzinnego miasta, gdzie od kilku miesięcy dzieją się niepojęte zbrodnie, natomiast mieszkańców opętuje dziwne mesjanistyczno-narodowe szaleństwo. Co odkryje i jaki to ma związek z jej przeszłością?

 

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora