BESTSELLERY – KWIECIEŃ 2021

04.06.2021
bestsellery kwiecien 2021

Kwiecień nie był zbyt wiosennym miesiącem w tym roku. To widać po Waszych książkowych wyborach. Wybieraliście historie z dreszczykiem albo… zaglądaliście refleksyjnie do środka umysłu.

1. Terapeutka, Paris B.A.

Prestiżowe osiedle w Londynie, tajemnica i… zbrodnia. A na dodatek sąsiedzi, którzy milczą jak zaklęci. Czego chcieć więcej? Nic dziwnego, że ta historia Was wciągnęła i znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów.

Więcej o książce: Terapeutka, Paris B.A.

2. Jack Reacher: Strażnik, Lee Child

Lubimy piosenki, które dobrze znamy. Lubimy bohaterów, których dobrze znamy. Przygody Jacka Reachera przyciągają uwagę od wielu lat i wciąż się nie nudzą. Czy Lee Child może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Tak, skoro kolejna książka o jego bohaterze znajduje się na podium bestsellerów.

Więcej o książce: Jack Reacher: Strażnik, Lee Child

3. Afekt, Remigiusz Mróz

Trzecie miejsce należy do kolejnej książki będącej częścią większej serii. Tym razem śledzimy losy Joanny Chyłki – znanej i lubianej (przynajmniej przez Czytelników, bohaterowie książek mogą mieć inne zdanie). Adwokat broni pedofila, a sprawa nabiera „politycznych” rumieńców. Czy Chyłka udźwignie presję? Czy otrzyma wsparcie Kordiana, a może… on też stanie się problemem?

4. Nabór, Vincent Severski

„Seryjnych” książek ciąg dalszy. „Nabór” jest trzecim tomem tetralogii „Nielegalni”. Kiedy rośnie napięcie miedzy Iranem i USA, świat staje na krawędzi wojny. Dawny Wydział Q i rozwiązana Sekcja zaczynają działać razem. Rozpoczyna się wyścig z czasem…

5. Później, Stephen King

Mamy nadzieję, że nie czytaliście tego wieczorami… Bohaterem najnowszej powieści Kinga jest Jamie, który… widzi zmarłych. Jest zmuszony pomagać policji w śledztwie w sprawie, w której pewien morderca groził uderzeniem zza grobu. Jamie jest przerażony, Czytelnicy też. King znowu to zrobił.

6. Niewinny (wyd. filmowe), Harlan Coben

Zdecydowanie polubiliście w tym miesiącu zgłębianie (przerażających) zakamarków umysłu. Matt Hunter myśli, że poradził sobie z traumą po przypadkowym zabiciu człowieka. Coben jednak nie daje swojemu bohaterowi odpocząć. Matt dostaje zdjęcie żony z innym mężczyzną, zamordowano człowieka, który… go śledził. Życie znowu się rozpada, a umysł nie jest w stanie pojąć skomplikowanej intrygi. Czy Matt wyjdzie z tego cało?

7. Gdzie Poniesie Wiatr, Hannah Kristin

Przenosimy się do Teksasu. Czy tutaj odpoczniemy? Nie, ponieważ akcja „Gdzie poniesie wiatr” rozgrywa się w 1934 roku, czyli w środku „Wielkiego Kryzysu”. W tych niepewnych czasach bohaterka Elsa Martinelli musi dokonać bolesnego wyboru: walczyć o ziemię, którą kocha, czy udać się do Kalifornii w poszukiwaniu lepszego życia?

8. Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć, Violetta Ozminkowski

Maria Czubaszek – na zewnątrz wesoła i zadziorna, a w środku przez wiele lat zmagała się z cierpieniem. Violetta Ozminkowski przebija się przez sarkazm, uśmiech i cięte uwagi. Próbuje… zrozumieć smutek komediantki. Ta biografia to nie jest klasyczna opowieść, a próba dojścia do głębi w tempie powieści sensacyjnej. Warto!

Więcej o książce: Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć, Violetta Ozminkowski

9. Potęga podświadomości (wyd. uzupełnione), Joseph Murphy

Joseph Murphy bije rekordy bestsellerów! Znowu staramy się poznać tajemnice umysłu. Od wyobrażeń w podświadomości do rzeczywistego sukcesu. Jak pokonać tę drogę i spełnić marzenia? W tym poradniku znajdziecie wskazówki.

10. Niezwykłe prawa kosmicznej mocy umysłu, Joseph Murphy

To już druga książka Josepha Murphy’ego w tym zestawieniu. Tym razem autor opisuje historie ludzi, którzy dzięki duchowemu rozwojowi pokonali wiele przeciwności i osiągnęli sukces. Czy umysł może mieć aż taką moc? A jeśli tak, czy możemy nauczyć się w pełni korzystać z jego możliwości?

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora