BESTSELLERY – LISTOPAD 2017

05.12.2017

Pięć dni temu pożegnaliśmy deszczowy listopad – najwyższa więc pora na comiesięczne podsumowanie książek, które najchętniej czytaliście. Nie zdziwi Was zapewne fakt, że zestawienie otwiera Camilla Läckberg i jej „Czarownica”. Tuż za nią znalazł  się Dan Brown ze swoim „Początkiem”, który w zeszłym miesiącu tryumfował w zestawieniu.  Trzecie miejsce na podium zasłużenie trafia do „Jacka Reachera. Adres: Nieznany”. Jak wyglądają dalsze miejsca w rankingu „Bestsellery – listopad 2017”? Zobaczcie sami!

1.  Czarownica, Camilla Läckberg – przeczytaj recenzję

To nowy, już dziesiąty, tom sagi o Fjällbace! Mroczny i mocny kryminał, w którym poza bieżącym śledztwem cofamy się daleko w przeszłość – o trzydzieści lat, a nawet do roku 1672. Z gospodarstwa koło Fjällbacki ginie czteroletnia Linnea. Podobna tragedia wydarzyła się już w tym miejscu trzydzieści lat wcześniej. Wtedy również zaginęła mała dziewczynka, jej ciało odnaleziono w pobliskim jeziorku, a do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki. Po pewnym czasie dziewczyny zmieniły zeznania, ale sąd utrzymał wyrok skazujący.

2. Początek, Dan Brown – przeczytaj recenzję

Nowa powieść o losach Roberta Langdona, który znowu wpada w tarapaty! Podczas prezentacji w    Muzeum Guggenheima w Bilbao, Edmond Kirsch- jeden z jego studentów na Harvardzie, ma ujawnić swoje odkrycia, które wstrząsną światem nauki.

3. Adres Nieznany, Lee Child – przeczytaj recenzję

Książka dla fanów Jacka Reachera! Zawiera opowiadania wydane po raz pierwszy w Polsce w jednym zbiorze. To jedenaście historii o tym jak Jack wplątuje się w tarapaty i jak zwykle wychodzi z nich bez szwanku. Bezkompromisowy bohater przemierza Stany i co chwilę odkrywa mroczne historie, wpada na tropy szpiegów czy staje się świadkiem kradzieży.

4. Sekret, którego nie zdradzę, Tess Gerritsenprzeczytaj recenzję

Detektyw Jane Rizzoli i lekarka sądowa Maura Isles to kobiety o mocnych charakterach, które w życiu widziały niemal wszystko. Mimo to bestialskie morderstwo producentki popularnych horrorów wprawia je w osłupienie. Miejsce zbrodni przypomina jeden z kadrów wyprodukowanego przez ofiarę filmu.

5. Ania, Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki

Łobuziara z urodą nastolatki i głosem Jana Himilsbacha, w zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem: przed kamerą bardziej naturalna od szkolonych aktorek, utożsamiała „polski sen lat 90.” – była idealną dziewczyną z sąsiedztwa, która trafiła na okładki magazynów i do telewizji w szczytowych godzinach oglądalności. Ania Przybylska została „Królową Serc” w kraju, w którym ludzie sukcesu – zwłaszcza „piękni i młodzi” – nigdy nie mają łatwo. 

6. Byłam Kochanką Arabskich Szejków, Laila Shukri – przeczytaj recenzję

Laila Shukri opowiada w książce historię młodej Polki, która uwierzyła w miłość od pierwszego wejrzenia i dała się porwać bajkowej wizji związku z egzotycznym i przystojnym mężczyzną. Właściwie bez zastanowienia zdecydowała się na wyjazd z nim do Dubaju. Syryjczyka Tarka poznała w Polsce w jednym z klubów. Szybko udało mu się oczarować dziewczynę. Dla Julii, sfrustrowanej pracą księgowej, wycieczka do Dubaju była spełnieniem marzeń. Na miejscu czar prysł i szybko okazało się, że znalazła się w rękach gangu handlującego ludźmi.

7. Kochaj, Regina Brett – przeczytaj recenzję

To książka napisana z myślą o tych, którzy zostali zranieni albo kochają zranionych, ale i dla tych, którzy są nieświadomi własnych ran, chociaż innym wydają się one oczywiste. „Kochaj” mówi, aby kochać siebie samego, ale nie miłością narcystyczną, lecz miłością zdrową, która sprawia że jesteśmy lepszymi ludźmi. Mówi, aby kochać rodzinę z całego serca i zawsze się jej trzymać. Mówi, aby kochać przyjaciół i nieznajomych.

8. Labirynt duchów, Carlos Ruiz Zafón – przeczytaj recenzję

Książka skupia się na postaci Mauricio Vallsa, którego Fermín poznał podczas pobytu w więzieniu. Mauricio pełni funkcję ministra kultury i na początku powieści znika w tajemniczych okolicznościach. Śledztwo prowadzi barwna para – piękna i tajemnicza Alicja Gris oraz były policjant kapitan Vargas. Zawiłe śledztwo to główny, ale nie jedyny wątek powieści.

9. Większość bezwzględna, Remigiusz Mróz – przeczytaj recenzję

W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł się w szpitalu. Prognozy zarówno dla niego, jak i dla kraju, nie są dobre. Sytuację pogarsza fakt, że niedługo przed mającym odbyć się w Polsce międzynarodowym szczytem, do służb specjalnych dociera informacja o możliwym zamachu.

10. Pierwszy śnieg, Jo Nesbø – przeczytaj recenzję

Jest listopad, w Oslo właśnie spadł pierwszy śnieg. Birte Becker po powrocie z pracy do domu chwali syna i męża za ulepienie bałwana w ogrodzie. Nie jest on jednak ich dziełem. Stają przy oknie – i widzą, że bałwan jest skierowany twarzą w stronę domu. Patrzy wprost na nich.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora