BESTSELLERY – LISTOPAD 2018

04.12.2018

Listopad już za nami, a do świąt coraz bliżej! Zobaczcie, po jakie książki sięgaliście najchętniej, a które warto sprezentować sobie lub bliskim pod choinkę. W ostatnim miesiącu najczęściej wybieraliście wstrząsającą opowieść „Jestem żoną terrorysty” Laili Shukri. Tuż za nią, pretendujące do pobicia sławy swojego poprzednika – „Królestwo” Szczepana Twardocha. Natomiast podium zamyka wciągający romans Nicholasa Sparksa – „Z każdym oddechem”. Zobaczcie, co jeszcze znalazło się w TOP 10 najbardziej rozchwytywanych książek listopada!

  1. Jestem żoną terrorysty, Laila Shukri

To kolejna, wstrząsająca powieść autorstwa Polki, żyjącej na co dzień w krajach arabskich i ukrywającej się pod pseudonimem. Tym razem jest to opowieść o Klaudii, która podstępem zostaje zmuszona do urodzenia przyszłego terrorysty-samobójcy. Jak naprawdę wygląda brutalna rzeczywistość tysięcy kobiet, o której milczy świat?

  1. Królestwo, Szczepan Twardoch

To kontynuacja jednego z największych bestsellerów ostatnich lat. To wciągająca opowieść o wojnie, która próbuje też odpowiedzieć na pytanie – jak w takich okolicznościach sprostać wyzwaniu i pozostać człowiekiem.

  1. Z każdym oddechem, Nicholas Sparks

Nicholas Spark znów nie zawodzi! To kolejny udany romans, który czyta się jednym tchem. Hope, której nie wszystkie plany się powiodły i ma wrażenie, że tkwi w miejscu, oraz Tru, który zawsze żył, tak jak chciał, do momentu, w którym postanawia poznać swojego biologicznego ojca. Spotykają się przypadkiem w Sunset Beach i wybucha między nimi płomienny romans. Czy dadzą się ponieść uczuciom, czy jednak wygra rozsądek?

  1. Ślepnąc od świateł, Jakub Żulczyk

Dynamiczna i przewrotna, ale przede wszystkim skłaniająca do refleksji historia o niedoszłym absolwencie warszawskiego ASP, który został handlarzem kokainy. To też opowieść o zdegenerowanym świecie, gdzie zaburzone są wartości, na których czele stoją pieniądze i narkotyki.

  1. Ten dzień, Blanka Lipińska

To kontynuacja bestsellera „365 dni”. Życie Laury Biel przypomina bajkę – ma wszystko, o czym marzyła. Jednak ciągłe życie w niebezpieczeństwie sprawia, że nie jest ono idealne. W końcu bycie żoną jednego z najniebezpieczniejszych mężczyzn na Sycylii musi mieć swoje konsekwencje.

  1. Kuba Wojewódzki, Nieautoryzowana autobiografia

To największe show słynnego dziennikarza-celebryty zamknięte w książce. Bezczelna, irytująca i bulwersująca autobiografia, która przybliża postać polskiego showmana-prześmiewcy, publicysty, aktora i… posiadacza wielkiego ego.

  1. Nie odpuszczaj, Harlan Coben przeczytaj recenzję

To wciągająca historia policjanta, który jako 18-latek tego samego dnia stracił brata bliźniaka, rzekomo potrąconego przez pociąg i dziewczynę, która zaginęła i nikt nie wie, czy żyje. Kiedy po latach odnaleziono jej odciski palców na miejscu zbrodni, Nap rozpoczyna śledztwo, które coraz bardziej łączy się z tragiczną śmiercią brata. Mamy też wątek tajemniczej opuszczonej bazy wojskowej i młodzieży próbującej rozgryźć zagadkę, co dokładnie się w niej znajduje.

  1.  On Pytania intymne, Zbigniew Lew-Starowicz

Wyjątkowy przewodnik po męskiej seksualności! Jaka jest różnica między podnieceniem a pożądaniem, i jak ją sprawdzić? Czym różni się orgazm męski od kobiecego? Jakie są najbardziej szkodliwe mity dotyczące penisa? Na te i na wiele innych pytań odpowiada ta niezwykle dociekliwa i kompleksowa książka, którą powinien przeczytać każdy mężczyzna i każda kobieta żyjąca w nim z związku.

  1. Karuzela, Paulina Świst przeczytaj recenzję

Kontrowersyjna i ostra historia pewnego romansu we wciągającym, kryminalnym klimacie. Kto tym razem naraził się wymiarowi sprawiedliwości? Czy uda się rozwikłać zagadkę nagłego upadku karuzeli? To bardzo udany i wciągający początek nowej serii!

  1. Diler gwiazd, Piotr Krysiak

Tym razem dziennikarz wziął na warsztat słynnego dilera – Cezarego P., który przez 6 lat sprzedawał kokainę gwiazdom ze świata polityki, muzyki, sportu i wielu innych dziedzin. Kto był na jego liście? Dowiedziecie się tego z zawartych w książce stenogramów podsłuchów z jego rozmów z klientami.

 

 

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora