BESTSELLERY – LUTY 2018

06.03.2018

Najkrótszy miesiąc w roku przyniósł nam wiele nowości, ale tylko niektóre z nich stały się bestsellerami.  Jakie tytuły były najchętniej czytane w lutym? Zdecydowanie wygrywa trzymający w napięciu thriller Harlana Cobena „ W domu”, ale po piętach depcze mu równie wciągająca „Kobieta w oknie”. W trójce najbardziej rozchwytywanych książek znalazła się też kolejna książka Mroza – „Nieodnaleziona”. Koniecznie sprawdźcie, co jeszcze było na topie!

1.W domu, Harlan Coben – przeczytaj recenzję

Dziesięć lat temu nieznani sprawcy porwali dwóch chłopców z zamożnych rodzin. Zażądali okupu, a potem zamilkli. Nie odnaleziono żadnego śladu po porwanych, przez całą dekadę ich rodziny pozostawały w bolesnej niewiedzy aż do dnia, kiedy jeden z nich niespodziewanie się odnalazł. Myron Bolitar i jego przyjaciel Win wierzą, że udało się im zlokalizować chłopaka, teraz już nastolatka. Gdzie był przez minione dziesięć lat i co wie o dniu, kiedy został porwany?

2. Kobieta w oknie, A.J. FINN – przeczytaj recenzję

Główna bohaterka to Anna Fox. Jej życie całkowicie zmieniło się kilka miesięcy temu. Co spowodowało drastyczną zmianę w jej życiu? Agorafobia, czyli lęk przed otwartymi przestrzeniami. W przypadku Anny okazał się on tak silny, że uwięził ją w nowojorskiej kamienicy. Wyjście z domu okazało się dla niej wysiłkiem ponad siły. Mąż – psychoterapeuta, zadecydował, że lepiej będzie, gdy kobieta zostanie sama. Wyprowadził się wraz z córeczką. Ann swoje smutki topi w alkoholu, zbyt wiele czasu spędza w Internecie, a ponieważ nie ma swojego życia, żyje życiem innych. Po kilka godzin dziennie obserwuje przez obiektyw aparatu swoich sąsiadów. Stopniowo poznajemy ją i świat w jakim żyje, a także sąsiadów i ich sekrety. Ann śledzi każdy ich ruch i pewnego dnia widzi coś, czego nie powinna była zobaczyć…

3. Nieodnaleziona, Remigiusz Mróz – przeczytaj recenzję

„Nieodnaleziona” to nowy thriller psychologiczny polskiego pisarza! Jak zwykle u tego autora już na samym początku wiele się dzieje. Stopniowe rozwijanie akcji nie jest w jego stylu. Mróz zaskakuje nas szybko następującymi po sobie wydarzeniami, które poruszają wyobraźnię i wzmagają apetyt na więcej.

4. Na skraju załamania, B. A. Paris – przeczytaj recenzję

Tytuł nowej książki odzwierciedla doskonale stan emocjonalny głównej bohaterki, która przytłoczona problemami zdrowotnymi i poczuciem winy doprowadza się do kresu wytrzymałości. Cass wciąż wspomina dzień, w którym nie zatrzymała się, by sprawdzić, czy siedząca w zaparkowanym na poboczu samochodzie kobieta potrzebuje pomocy. Jak się później okazało nieznajoma została zamordowana. Od tamtej nocy Cass czuje, że jest obserwowana, regularnie powtarzają się głuche telefony, które potęgują jej niepokój. Cass zaczyna mieć kłopoty z pamięcią. Początkowo dotyczy to drobnych rzeczy, później zaskakujących i wzbudzających lęk zachowań. Jednocześnie Cass doskonale pamięta twarz zamordowanej nieznajomej… Intrygująca, niebanalna fabuła i specyficzny klimat sprawiają, że książka wciąga, a nieprzewidywalne zakończenie satysfakcjonuje.

5. Cudowny chłopak, R.J. Palacio – przeczytaj recenzję

Cudowny chłopak to opowieść o chłopcu, który na skutek mutacji pewnego genu urodził się z zniekształconą twarzą. Jego rodzice decydują, że jest on już gotowy na pójście do normalnej szkoły. Dni spędzone wśród rówieśników, którzy wytykają chłopaka palcami i z niego szydzą, to ogromna lekcja życia dla Augusta, jego rodziny oraz kolegów z klasy.

6. Skazy Na Pancerzach, Piotr Zychowicz

Dla jednym wielcy bohaterowie, dla innych mordercy ich bliskich. Skazy Na Pancerzach to ważna i bolesna książka, historia napisana bez przemilczeń, przedstawiająca czarną stronę bohaterów – szokujące zeznania świadków i drastyczne opisy mordów. Historia bowiem nigdy nie jest czarno-biała.

7. Byłam kochanką Arabskich Szejków, Laila Shukri – przeczytaj recenzję

Laila Shukri opowiada w książce historię młodej Polki, która uwierzyła w miłość od pierwszego wejrzenia i dała się porwać bajkowej wizji związku z egzotycznym i przystojnym mężczyzną. Właściwie bez zastanowienia zdecydowała się na wyjazd z nim do Dubaju. Syryjczyka Tarka poznała w Polsce w jednym z klubów. Szybko udało mu się oczarować dziewczynę. Dla Julii, sfrustrowanej pracą księgowej, wycieczka do Dubaju była spełnieniem marzeń. Na miejscu czar prysł i szybko okazało się, że znalazła się w rękach gangu handlującego ludźmi. Dla dziewczyny zaczął się trudny do uwierzenia koszmar – przemoc fizyczna, psychiczna, odebranie wolności i godności. Urlop, który miał trwać dwa tygodnie, ostatecznie zamienił się w trwającą rok tragedię.

8. Ostatni list od kochanka, Jojo Moyes – przeczytaj recenzję

Książka opowiada o pracującej w londyńskiej gazecie Ellie, która szukając inspiracji do napisania artykułu natrafia przypadkowo na ślad romansu sprzed lat. Znaleziony list, pełen jest namiętności i pasji. Intryguje Ellie na tyle, że dziewczyna postanawia odnaleźć nadawcę. Dzięki temu poznajemy historię drugiej bohaterki – Jennifer  i jej romansu z Anthonym.

9. Początek, Dan Brown – przeczytaj recenzję

W Początku po prostu mnóstwo się dzieje. Znajdziemy w nim wszystko to, czym charakteryzuje się dobra powieść sensacyjna. Pościgi, walki, zabójstwa. Akcja gna do przodu w szalonym tempie. Początek to próba odpowiedzenia sobie na dwa podstawowe pytania. Skąd przyszliśmy? Dokąd idziemy? Książka daje do myślenia czy religia jest potrzebna człowiekowi do życia.

10. Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya, E.L. JAMES – przeczytaj recenzję

Gorący i zmysłowy romans zakończył się złamanym sercem i wzajemnymi pretensjami. Jednak Christian Grey nie może uwolnić się od Anastasii Steele i pragnie ją odzyskać. Przeszkadzają mu w tym cyniczny szef Any – Jack Hyde, uwodzicielka Greya – zaborcza Elena i jego dawna uległa – Leila. Christian musi opanować demony przeszłości, w czym pomaga mu terapeuta, dr Flynn.

 

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora